Work Service finalizuje przejęcie Work Express

Work Service zawarł przedwstępną umowę kupna udziałów Work Express, jednej z największych agencji pracy w Polsce. Spółka przejmie 80,11 proc. udziałów, na które przeznaczyła ponad 34 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service finalizuje przejęcie Work Express

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 lis 2013 13:18


Powiększenie grupy kapitałowej Work Service o kolejną firmę z branży usług personalnych wzmocni pozycję spółki w dążeniu do objęcia pozycji lidera branży HR w trójkącie Berlin - Moskwa - Stambuł.

Czytaj też: Zaskoczenie, ucieczka od zaszufladkowania. Tak konkurenci oceniają przejęcia Work Service

Przejęcie Work Express zostało zapowiedziane już w październiku, kiedy spółka kupiła Antal International. Work Express działa od 2004 roku. Firma jest certyfikowaną agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Przychody za rok 2012 r. wyniosły 146 mln zł.

Work Express specjalizuje się w rekrutowaniu Polaków do pracy zagranicą, koordynując zatrudnienie kilku tysięcy osób w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, a niebawem także na rynkach skandynawskich.

- Po raz kolejny wybraliśmy firmę o bardzo mocnej pozycji na rynku i wysokich kompetencjach popartych wieloletnim doświadczeniem. Mamy pewność, że wspólnymi siłami uda nam się zrealizować wyznaczone cele biznesowe i stać się najsilniejszą marką w branży HR w tej części Europy - mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

- Nasza konsekwencja w kontynuowaniu dynamicznego rozwoju organicznego spółki przełoży się na przyszłoroczne wyniki finansowe. Przewidujemy znaczny wzrost przychodów Work Service, który w 2014 r. może sięgnąć 2 mld zł - dodaje Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.

Akwizycje umożliwią zwiększenie przewagi konkurencyjnej Work Service. Spółka będzie mogła oferować klientom szerszy wachlarz usług personalnych, uwzględniając w swojej działalności również współpracę z pracodawcami Europy Środkowo - Wschodniej. Zakup Work Express jest kolejnym etapem realizowanej strategii dynamicznego rozwoju spółki, który ma doprowadzić do objęcia pozycji lidera usług HR na rynkach europejskich.

W ciągu ostatnich kilku lat do grupy kapitałowej dołączyło 5 firm z sektora usług personalnych, które prowadza działalność zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Dotychczasowe akwizycje Work Service kosztowały ponad 130 mln zł. Cena nabycia udziałów w Work Express została wyliczona na kwotę ponad 34 milionów i 348 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.