Work Service: 19,5 mln zysku w pierwszym półroczu

Grupa Kapitałowa Work Service zanotowała zysk netto na poziomie blisko 19,5 mln zł. Tak dobry wynik to efekt wzorowej współpracy ze strony spółek, które dołączyły do Grupy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service: 19,5 mln zysku w pierwszym półroczu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 sie 2014 10:26


W pierwszym półroczu 2014 r. przychody Grupy Kapitałowej wzrosły o 79,4 proc. wobec analogicznego okresu 2013 roku, do poziomu 735,9 mln zł, w ujęciu rok do roku. Z tego sprzedaż części organicznej (bez akwizycji)  wzrosła o 25,5 proc.  

Dynamika wzrostu organicznego Grupy Kapitałowej Work Service jest ponad dwukrotnie wyższa niż raportowany wzrost wartości rynku usług personalnych w roku 2014. Z kolei zysk netto w pierwszym półroczu 2014 roku wyniósł 19,5 mln zł, co oznacza wzrost aż o 97,8 proc. w porównaniu do pierwszej połowy 2013 roku.

Czytaj też: Work Service: Koniec rynku pracodawcy. Czekają nas podwyżki

Kolejny kwartał z rzędu Grupa generuje rosnące dodatnie przepływy z działalności operacyjnej (w 1Q 2014: 24 mln, 2Q 2014: 39 mln). Jest to efekt stałego procesu podnoszenia marży na sprzedaży, skrócenia cyklu konwersji gotówki o 12 dni (z 54 dni na koniec pierwszego półrocza 2013 r. do 42 dni na koniec czerwca 2014 r.), a także zakupu spółek generujących dodatnie przepływy pieniężne, zwłaszcza z działalności operacyjnej.

- Utrzymanie tak dużego tempa rozwoju sprzedaży w Grupie świadczy o skuteczności przyjętego przez nas modelu biznesowego – powiedział Tomasz Hanczarek, prezes Zarządu Work Service.

Czytaj też: Hanczarek, Work Service: niedługo globalna strategia dla spółki

- Pierwsze półrocze 2014 było dla nas bardzo udanym okresem. Tak dobry wynik finansowy jest efektem wzorowej współpracy ze strony spółek, które w ostatnim czasie dołączyły do Grupy. Zgodnie z naszymi prognozami, w tym roku osiągniemy pozycję lidera pod względem udziałów wartościowych rynku usług personalnych w krajach Europy Środkowej CEE-5 (Polska, Rosja, Węgry, Czechy, Słowacja). Dowodzi to skuteczności i konsekwencji w realizacji przyjętej strategii   – dodał Tomasz Hanczarek.

Na rekordowy wynik finansowy Grupy Kapitałowej Work Service miał także wpływ rozwój kupionych przez nią spółek. Dzięki synergii przychodów wyniki finansowe spółek Antal International, Work Express oraz ProHuman (kupionych w latach 2013-2014) rosły w tym roku szybciej niż przed akwizycjami (+57,2 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży, +64,4 proc. wzrost zysku z działalności operacyjnej), dowodząc tym samym korzyści z bycia częścią Grupy Kapitałowej.  

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.