Work Service - 14,2 mln zł zysku w pierwszym kwartale

Konsekwentnie prowadzona przez Work Service strategia organicznego rozwoju grupy oraz jej akwizycje przełożyły się na wysoki wzrost wyników finansowych spółki w pierwszym kwartale 2014 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service - 14,2 mln zł zysku w pierwszym kwartale

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

15 maj 2014 9:50


Firma odnotowała na koniec pierwszego kwartału 2014 roku zysk netto na poziomie 14,2 mln zł, co oznacza wzrost o 135 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Przychody spółki wzrosły o 83 proc. do 345 mln zł, a zysk z działalności operacyjnej (EBIT) zwiększył się o ponad 78 proc., osiągając poziom 16,2 mln zł.

- Za nami kolejny bardzo udany kwartał. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami mamy znaczną poprawę wyniku finansowego. Podtrzymujemy dotychczasową strategię rozwoju Work Service, która nadal będzie oparta na dynamicznym rozwoju organicznym. Rozważamy też kolejne akwizycje, tym razem przyglądając się spółkom specjalistycznym - mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Grupa rośnie dzięki akwizycjom, ale także poprzez rozwój organiczny i stałe rozszerzanie zakresu oferowanych usług. W analizowanym okresie przychody z „działalności organicznej" grupy wzrosły o ponad 1/3 ze 188,6 mln zł do 251,8 mln zł, a EBIT osiągnął poziom 9,33 mln zł w porównaniu z 9,09 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. Niewątpliwy wpływ na poziom zysku operacyjnego miały koszty akwizycji i procesów integracji całej grupy. Na koniec pierwszego kwartału 2014 r. koszty te wyniosły około 1 mln zł, pomniejszając tym samym dynamikę przyrostu EBIT Grupy.

- W perspektywie długofalowej rozwój poprzez akwizycje jest najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na ekspansję zagraniczną. Stawiamy na partnerstwo, dlatego wszystkie dotychczasowe przejęcia okazały się sukcesem. Wysoki wzrost przychodów to efekt udanych przejęć, ale i naszej skuteczności w rozwijaniu oferty produktowej. Osiągnięte wyniki pozwalają nam z optymizmem patrzeć na dalsze plany rozwoju grupy kapitałowej Work Service - dodaje Tomasz Misiak, prezydent Rady Nadzorczej Work Service.

Przychody wszystkich spółek, które dołączyły do Work Service w wyniku akwizycji rosną na oczekiwanym i zadowalającym poziomie. Wzrost przychodów w minionym kwartale odnotowały następujące spółki: Antal International +31%, Work Express +25%, ProHuman +57%.

Na poziomie wyniku z działalności operacyjnej (EBIT) wypracowane zostały następujące wzrosty: Antal International +55%, Work Express +4%, ProHuman +62%. Łącznie wszystkie trzy wymienione wyżej spółki odnotowały +37% wzrost przychodów w pierwszym kwartale w odniesieniu do roku ubiegłego i +45% wzrost wyniku na działalności operacyjnej EBIT, co stanowi 42 proc. wyniku z działalności operacyjnej (EBIT) całej grupy kapitałowej. Warto podkreślić, że publikowane wyniki nie obejmują jeszcze konsolidacji wyników ostatniej akwizycji - joint venture z niemiecką grupą Fiege Logistik Stiftung & Co. KG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.