×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Work-life blending zastąpi work-life balance?

Przedstawiciele pokolenia Z nie pamiętają świata bez elektroniki – od zawsze byli nią otoczeni. Nie istnieje dla nich życie bez komputerów, smartfonów i internetu. Dlatego właśnie zamiast równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym wolą work-life blending.

Work-life blending zastąpi work-life balance?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym to aspekt, który bardzo cenią przedstawiciele pokolenia Y.

• Chcą mieć wolny czas dla siebie, by rozwijać swoje pasje czy spędzić czas z bliskimi.

• Z kolei zety, wychowane w świecie nowoczesnych technologii, preferują work-life blending.

• Oznacza to koniec podziału na życie prywatne i zawodowe – praca ma stanowić przedłużenie życia prywatnego oraz być przyjemnością, a nie przymusem.

 

Wyznaczenie granic między karierą a życiem zawodowym jest popularne wśród przedstawicieli polskiego pokolenia Y, którzy nie chcą poświęcać swojego życia wyłącznie pracy i zostawać w niej po godzinach. Chcą mieć wolny czas dla siebie, by rozwijać swoje pasje czy spędzić czas z bliskimi. Właśnie dlatego firmy zaczęły wprowadzać benefity, pozwalające zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Według ekspertów, takie podejście pozwala zwiększyć efektywność i zaangażowanie pracowników oraz zmniejszyć występowanie syndromu wypalenia zawodowego.

Z drugiej strony, w świecie nowoczesnych technologii rozdzielenie życia prywatnego z zawodowym może okazać się trudne, zwłaszcza dla pokolenia Z, które nie rozstaje się z urządzeniami mobilnymi. Łatwy dostęp do służbowej poczty i sieci firmy, do których potrzeba jedynie smartfona, sprawia, że równowaga staje się wręcz niemożliwa do osiągnięcia dla tych, którzy nieustannie są online. Dlatego też zety idą o krok dalej niż millenialsi i stawiają na work-life blending. Oznacza to koniec podziału na życie prywatne i zawodowe – praca ma stanowić przedłużenie życia prywatnego.

Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym to aspekt, który bardzo cenią przedstawiciele pokolenia Y. (Fot. mat. pras.)
Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym to aspekt, który bardzo cenią przedstawiciele pokolenia Y. (Fot. mat. pras.)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Work-life blending zastąpi work-life balance?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA