Work-life balance nie tylko dla rodziców. Firmy dbają również o singli

• Coraz więcej polskich pracodawców wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracujących rodziców i singli.
• Bezpłatny poród w prywatnej klinice, szkolenia online na urlopach rodzicielskich czy dofinansowanie pomagające w rozwijaniu pasji – to przykłady udogodnień oferowanych w ramach programów work-life balance.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work-life balance nie tylko dla rodziców. Firmy dbają również o singli

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

7 mar 2016 10:58


Pokolenia X i Y nie chcą poświęcać swojego życia wyłącznie pracy i zostawać w niej po godzinach. Wolą rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz realizować marzenia, godząc pracę z życiem prywatnym. Właśnie temu służy wprowadzanie w firmach programów work-life balance.

Powodem, dla którego są one wdrażana przez pracodawców, jest też postęp technologiczny. Sprawia on, że pracownicy są w stałym kontakcie z firmą. Aby zrekompensować im zaangażowanie, pracodawcy oferują szereg benefitów. Im są one ciekawsze, tym większa szansa na przyciągnięcie najlepszych specjalistów. Jest to szczególnie ważne w obszarach, w których ich brakuje, takich jak IT czy sektor usług biznesowych.

Czytaj też: Rodzic jest lepszym pracownikiem. Dlaczego firmy nie pomagają mu zachować work-life balance?

- Wiele świadczeń wchodzących w zakres work-life balance wspiera rodziny, a zwłaszcza kobiety w ciąży. W niektórych firmach wolno im brać dzień wolny w tygodniu w ostatnich miesiącach przed porodem przy zachowaniu pełnego wynagrodzenia. Dodatkowo mogą wraz ze swoim partnerem uczestniczyć w zajęciach szkoły rodzenia, a nawet urodzić w prywatnej klinice bez ponoszenia kosztów. Co więcej, w czasie przebywania na urlopie macierzyńskim i urlopie wychowawczym pracownica ma dostęp do szkoleń online, co ułatwia jej powrót do pracy i odnalezienie się w obowiązkach po dłuższej nieobecności – mówi Joanna Kotzian z firmy HRK.

Czytaj też: Work-life balance to nie tylko liczba godzin. Co oferują pracodawcy?

W firmach jest coraz więcej singli, dlatego pracodawcy poszukują rozwiązań, które zaspokoją potrzeby również tych osób.

- Firmy oferują świadczenia, które zapewniają pracownikom dobrostan i są adekwatne do ich sytuacji życiowej. Pomoc w rozwijaniu pasji pracowników, dofinansowanie sportowych projektów, w których uczestniczą, ale też zapewnianie masaży w godzinach pracy, dostarczanie zdrowej żywności i szkolenia na tematy pozazawodowe to jedynie przykłady działań sprawiających, że także single czują się silniej związani z firmą – podkreśla Kotzian.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.