×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wnioski o 500 plus w systemach Ministerstwa Rodziny mnożą się jak na drożdżach

  • Autor: PAP/GP
  • 4 sie 2017 12:55

- Przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia 500 plus na nowy okres zasiłkowy przebiega spokojnie - powiedziała w piątek (4 sierpnia) szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zaznaczyła, że najwięcej wniosków składanych jest drogą elektroniczną - od 1 sierpnia już ponad 130 tysięcy.

Wnioski o 500 plus w systemach Ministerstwa Rodziny mnożą się jak na drożdżach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Polacy upodobali sobie składanie wniosków o pomoc w ramach programu przez internet.

• A to nie koniec przyjmowania wniosków. W ocenie minister Rafalskiej, spora część rodzin przebywa jeszcze na urlopach, więc większego natężenia składania wniosków można spodziewać się po 15 sierpnia.

• Szacuje się, że w 2017 roku program 500 plus będzie kosztował między 24,5 mld a 25 mld zł.

 

- Nie mamy zgłoszeń o problemach na poziomie systemów wykorzystywanych w gminach. Wręcz przeciwnie, mamy informacje, że przyjmowanie wniosków przebiega bardzo spokojnie. Nie ma oblężenia ośrodków pomocy społecznej, czy punktów przyjmowania tych wniosków - powiedziała w piątek w Olsztynie Rafalska.

Zwróciła uwagę, że w przeważającej części wnioski składane są drogą elektroniczną. - Stan na godz. 8.45, to jest suma końcowa wszystkich wniosków z bankowości, ZUS-u i Empatii, która wynosi 124 tys. 170 wniosków. Na pewno ta liczba przekroczyła już 130 tys. - powiedziała minister przed południem.

W ocenie minister, spora część rodzin przebywa jeszcze na urlopach, więc większego natężenia składania wniosków można spodziewać się po 15 sierpnia. Jak zaznaczyła, już teraz można jednak powiedzieć, że gminy sprawnie i dobrze organizacyjnie przygotowały się do obsługi tego zadania.

 

Wycinki prasowe o 500 plus, którymi chwaliła się w sieci administracja MRPiPS, źródło: MRPiPS/twitter.com
Wycinki prasowe o 500 plus, którymi chwaliła się w sieci administracja MRPiPS, źródło: MRPiPS/twitter.com

 

Rafalska powiedziała, że trzeci miesiąc z rzędu wydatki na cały program "Rodzina 500 plus" , czyli wypłatę świadczeń łącznie z dodatkami wychowawczymi, które są adresowane do pieczy zastępczej, oraz z kosztami obsługi tego zadania, przekroczyły 2 mld zł miesięcznie.

Koszty 500 plus

- W skali roku mówimy, że program będzie kosztował między 24,5 mld a 25 mld zł, ale precyzyjne dane będziemy mieli wtedy, jak będą wydane decyzje na nowy okres zasiłkowy - dodała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wnioski o 500 plus w systemach Ministerstwa Rodziny mnożą się jak na drożdżach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA