×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wkraczają na rynek i chcą dyktować warunki. Chemia z szefem ważna jak nigdy

 • jk
 • 21 paź 2022 13:55

Przedstawiciele pokolenia Z, którzy wkraczają na rynek pracy, sami wybiorą pracodawców, a jednym z kluczowych czynników, decydujących o wyborze przełożonego, będzie „chemia”. Jakie cechy powinien przejawiać lider przyszłości, by zdążyć w wyścigu o największe talenty generacji Z?

Wkraczają na rynek i chcą dyktować warunki. Chemia z szefem ważna jak nigdy
Spotkanie z przyszłym przełożonym jest dla pokolenia Z ważnym elementem procesu rekrutacyjnego (fot. Helena Lopes/Unsplash)
REKLAMA
 • 32 proc. młodych, biorących udział w badaniu Cpl Poland wskazało, że spotkanie z przyszłym przełożonym jest dla nich ważnym elementem procesu rekrutacyjnego.
 • 18 proc. osób jest zdania, że udana współpraca z przełożonymi oraz zrozumienie i wyrozumiałość z ich strony (blisko 19 proc.) są w stanie zachęcić ich do dłuższego pozostanie w firmie, nawet powyżej 2 lat.
 • Szef przedstawicieli pokolenia Z powinien być nie tylko liderem, ale także kolegą z pracy, który doradzi, wesprze, a także doceni wykazywaną przez nich kreatywność i twórczość.

Charakterystyczną cechą generacji Z jest szybkie skracanie dystansu z przełożonym. Nie ma zatem nic dziwnego, że w badaniu Cpl Poland „Zoomersi w pracy, czyli jak Pokolenie Z podbija rynek pracy w Polsce” 32 proc. ankietowanych wskazało, że spotkanie z przyszłym przełożonym jest dla nich ważnym elementem procesu rekrutacyjnego. Z kolei 27 proc. osób podejmie ostateczną decyzję o przyjęciu oferty pracy, zwracając uwagę na osobę, z którą będą pracować na co dzień.

Czytaj też: Są znużeni, częściej rozglądają się za nową pracą. W polskich firmach źle się dzieje

– Nasze badanie jasno pokazuje, że Zetki zwracają uwagę na osobę przełożonego już na etapie procesu rekrutacji. Dotychczas mówiliśmy o „chemii”, która miała zaistnieć podczas spotkania rekrutacyjnego na linii menedżer – kandydat, jednak to doświadczenie i kompetencje potencjalnego pracownika odgrywały kluczową rolę w rekrutacji starszych pokoleń. Teraz to zdecydowanie pokolenie Z będzie wybierać pracodawcę i właśnie przysłowiowa „chemia” będzie jednym z kluczowych kryteriów – mówi Katarzyna Piotrowska, country manager w Cpl Poland.

Przedstawiciele generacji Z chcą czuć się wysłuchani, szanowani i mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość (Fot. Shutterstock)
Przedstawiciele generacji Z chcą czuć się wysłuchani, szanowani i mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość (Fot. Shutterstock)

Lider przyszłości – jaki powinien być?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Wkraczają na rynek i chcą dyktować warunki. Chemia z szefem ważna jak nigdy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Lol 2022-10-23 14:32:55

  I prawidlowo. Pracownik to nie smiec czy zlo konieczne, jak sie pracodawcom wydaje.

 • . 2022-10-21 19:29:48

  Chemia? To raczej hodowla świętych krów. PiS-owskich?

 • K 2022-10-21 18:45:49

  Niech raczej ta niewiele umiejąca młodzież stara się, żeby ktoś ją zechciał zatrudnić...

  • Xyz 2022-10-25 11:12:49

   Jeszcze Januszu zaplaczesz jak ci młodzi wyjadą za granicę za chlebkiem i godnym życiem. Nikt na twoją emeryture nie będzie z młodych robił.

 • Kasia 2022-10-21 16:38:19

  Ale pierdoly wypisujecie

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA