WKG 2015: Oto Top Pracodawcy Polski Wschodniej

Podczas II Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku wyłoniono 10 najlepszych pracodawców Polski Wschodniej. Kto zdobył tytuł?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

WKG 2015: Oto Top Pracodawcy Polski Wschodniej

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

24 wrz 2015 20:42


W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej, w gronie laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność i znaczące w swoich branżach.

Wśród wyróżnionych, dziesięcioma równorzędnymi nagrodami znalazły się następujące firmy: Ursus, Zakłady Azotowe Puławy, Grupa Nowy Styl, Zakłady Magnezytowe Ropczyce, AC Spółka Akcyjna, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Odlewnia Żeliwa Fansuld, Targi Kielce, Ostróda Yacht, Zortrax.

- W zakładach Ursus nie ma ani jednej umowy śmieciowej. Dajemy przykład i dowód tego, że kapitalizm może być z ludzką twarzą – powiedział odbierając nagrodę Henryk Goryszewski, członek rady nadzorczej Ursusa

Również Robert Duszkiewicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych Zakładów Magnezytowych Ropczyce, który odebrał jedną z dziesięciu nagród Top Pracodawców Polski Wschodniej podkreślił, że w ich firmie nie ma umów śmieciowych.

- Jesteśmy firmą, która zatrudnia około 800 osób i żadna z nich nie jest zatrudniona na tzw. umowę śmieciową, mimo że działamy w regionie, w którym jest wysokie bezrobocie. Średnia płaca w naszej firmie prawie o 20 proc. przekracza średnią krajową – powiedział.

Ideą konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej było wyłonienie grona dziesięciu wyróżniających się pracodawców – firm z pięciu wschodnich województw naszego kraju, które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy.

Nominacji i wskazań do konkursu dokonały władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.

Więcej szczegółów na temat konkursu znajdziecie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.