PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wizja pracy pracodawców i pracowników diametralnie się różni

Z badań przeprowadzonych przez NTT wynika, że pracodawcy i pracownicy mają zupełnie odmienną wizję na temat przyszłości pracy. Aż 79 proc. menedżerów jest zdania, że pracownicy preferują pracę stacjonarną. Tymczasem chce tak pracować zaledwie 39  proc. badanych osób.

  • Ireneusz Chojnacki
    ICH
  • 24 sty 2022 22:26
Wizja pracy pracodawców i pracowników diametralnie się różni
NTT zwraca uwagę, że więzi między pracodawcami a pracownikami się rozluźniają ( Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Z badań jakie przeprowadził NTT Ltd., globalny dostawca technologii i rozwiązań biznesowych wynika, że pandemia przyniosła wiele nowych wyzwań dla pracodawców i obniżyła poziom satysfakcji pracowników.
  • Spółka podała, że z blisko 1200 wywiadów przeprowadzonych w 23 krajach wynika niemal powszechna zgodność co do tego, że praca zdalna niesie ze sobą poważne trudności. Aż 81,5 proc. badanych przyznaje, że praca z domu stała się wyzwaniem dla efektywności organizacji.
  • Rozbieżne opinie liderów, menedżerów i pracowników wskazują na niedostateczną wiedzę o tym, jak odnaleźć się w obecnej rzeczywistości, jak powinna wyglądać przyszłość pracy i jak o nią zadbać.

Preferencje dotyczące trybu pracy

Autorzy badania wskazują m.in. na znaczące zróżnicowanie postaw pracowników wobec preferowanego w przyszłości trybu pracy.

Spółka podała, że dane pokazują, iż gdy pracownicy mają do wyboru możliwość wykonywania pracy zdalnej z domu, pracy w systemie hybrydowym lub stacjonarnym, to opinie dość mocno się różnią.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj także: Praca zdalna to wyższe koszty. Będzie dodatek do wynagrodzenia?

Dany model wybiera odpowiednio 30 proc., 30 proc. i 39 proc. pracowników, a najważniejsze, że wynik ten jest sprzeczny z przekonaniem wyrażanym przez aż 79 proc. organizacji, które są zdania, że pracownicy preferują pracę w trybie stacjonarnym.

Aż blisko trzy czwarte firm ( 74,8 proc.) oczekuje, że pracownicy będą wykonywać pracę z biura co najmniej przez połowę tygodnia. Tylko jedna piąta ( 21,2 proc.) jest zdania, że pracownicy mogą pracować zdalnie przez większą część tygodnia.

Złe owoce mnogości i niespójności procedur 

NTT podała ponadto, że z jej badań wynika, że aż 64,4 proc. CEO na świecie jest bardzo zadowolonych z możliwości organizacji w zakresie budowania pozytywnych doświadczeń pracowników. Natomiast już w pionach operacyjnych podziela to zdanie zaledwie 23,3 proc. osób.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wizja pracy pracodawców i pracowników diametralnie się różni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA