PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wituckiego zabrali z hotelu podczas rady o 6.00 rano. Jak bandytę

Jednym z największych zaskoczeń dzisiejszej akcji CBA jest zatrzymanie na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Macieja Wituckiego, który stoi na czele Konfederacji Lewiatan, zrzeszającej przedsiębiorców. O komentarz w sprawie zapytaliśmy przedstawicieli innych pracodawców. O ile do stawianych Wituckiemu zarzutów nie chcą się odnosić, to sposób zatrzymania prezydenta Lewiatana budzi poirytowanie.

Wituckiego zabrali z hotelu podczas rady o 6.00 rano. Jak bandytę
Maciej Witucki pełni funkcję prezydenta Konfederacji Lewiatan (fot. materiały prasowe)
REKLAMA
 • Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowali o zatrzymaniu w środę 12 października byłych członków spółek z branży outsourcingowej, związanych z agencją pracy tymczasowej Work Service.
 • Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie zatrzymali zostali Tomasz Misiak, Iwona S., Tomasz H. oraz Maciej Witucki. Ten ostatni stoi na czele jednej z największych organizacji zrzeszających przedsiębiorców, Konfederacji Lewiatan.
 • Jak podało CBŚ, powodem zatrzymań ma być wyłudzenie ponad 32 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a także z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Śledztwo w tej sprawie trwa już kilka lat. 
 • - Nie przesądzam czy Witucki jest winny czy też nie, ale sam tryb zatrzymania budzi we mnie spore wątpliwości. Nie jest bandytą, wystarczyłoby aby służby do niego zadzwoniły i poprosiły aby się stawił - komentuje Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Zatrzymany przez CBA Maciej Witucki z biznesem związany jest od lat. Pełnił m.in. funkcję prezesa Telekomunikacji Polskiej, był też przewodniczącym Rady Nadzorczej Orange Polska, prezesem Work Service. Dziś jako prezydent Konfederacji Lewiatan reprezentuje przedsiębiorców zrzeszonych - razem z innymi instytucjami, które wspierają pracodawców.

Menedżer został zatrzymany w środę w Gdańsku podczas dwudniowego posiedzenia Prezydium Rady Dialogu Społecznego, której jest wiceprzewodniczącym. Zgodnie z planem dziś miał się odbyć ciąg dalszy spotkań, jednak - jak relacjonują w rozmowie z PulsHR.pl osoby biorące udział w posiedzeniu - w związku z zaistniałą sytuacją posiedzenie zostało skrócone do minimum.

Obserwacja Macieja Wituckiego przez funkcjonariuszy miała rozpocząć się już dzień wcześniej, o godz. 22. Zatrzymanie miało miejsce w środę o godz. 6 rano. Agenci z impetem mieli wejść do recepcji ośrodka, gdzie odbywało się prezydium i zażądać podania numeru pokoju, w którym przebywał Witucki.

Trwa postępowanie prokuratury - nie komentujemy 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (43)

Do artykułu: Wituckiego zabrali z hotelu podczas rady o 6.00 rano. Jak bandytę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Bogdan 2022-10-14 18:29:53

  Porównać jak traktowali szefa KNF, chyba nawet dali mu posprzątać w pokoju

 • Animki 2022-10-14 15:16:52

  Patrząc na tytuł tego artykułu,można jasno wywnioskować że dziennikarka popiera tego złodzieja, zamiast potępić jego złodziejskie czyny

 • Enrique-Pablo 2022-10-14 14:31:05

  Nie ma nic na sumieniu? Taki kryształek?

 • Marcin 2022-10-14 08:55:07

  Cóż, przecież PiSowskie gestapo nie będzie ścigało i zamykało "swoich". Obsr*jtki, pinokie i podobnego typu sasiny i konusy to obślizłe mendy są pod ochroną. A służby żeby się wykazać muszą przynajmniej odstawić teatrzyk dla ciemnego ludu, jak to walczą z rzekomymi przestępcami i najlepiej takimi którzy coś osiągnęli i mają więcej niż ciemny lud.

 • Kropek 2022-10-14 08:08:07

  Już samo pełnienie funkcji w TPSA a potem w Orange jest wystarczającym powodem do tego by go zapuszkować - sprzedaż TPSA NARODOWEGO OPERATORA TELEKOMUNIKACYKNEGO BYŁA JEDNYM Z NAJWIĘKSZYCH WAŁÓW III RP!

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA