×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Witold Waszczykowski: Nastąpiła głęboka wymiana kadr w służbie dyplomatycznej

  • Autor: PAP/JS
  • 18 paź 2017 15:56

Nastąpiła głęboka wymiana kadr w służbie dyplomatycznej; głębsze zmiany będą możliwe po uchwaleniu przez Sejm noweli o służbie zagranicznej - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Zaapelował do posłów o przyspieszenie prac nad rządowym projektem.

Witold Waszczykowski: Nastąpiła głęboka wymiana kadr w służbie dyplomatycznej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pytany przez dziennikarzy podczas wizyty w stolicy Azerbejdżanu, Baku, czy jest zadowolony z procesu wymiany kadr w służbie dyplomatycznej, Waszczykowski podkreślił, że nastąpiła "bardzo głęboka" wymiana.

"Prawie połowa ambasadorów w ciągu półtora roku została wymieniona, następni są w kolejce do wymiany" - wskazał. "Również kadra w gmachu przy alei Szucha jest odnowiona, są to najczęściej 30-, 40-letni ludzie i chciałbym zaprzeczyć poglądom (...), że w MSZ są jakieś rodzinne układy bądź całe generacje pracowników wywodzących się jeszcze z PRL-u, ze służb itd. Nie, nie ma takich" - dodał minister.

Zaznaczył, że jeśli Sejm uchwali rządowy projekt nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej, pozwoli mu to "otworzyć resort" m.in. na "specjalistów, których można kooptować ze świata nauki, świata biznesu, ośrodków analitycznych".

"Wszystko jest w tej chwili w rękach posłów, którzy od kilku miesięcy już obradują i nie mogą jakoś tej ustawy uchwalić; namawiam koleżanki i kolegów posłów do przyspieszenia tych prac i uchwalenia tej ustawy, bo ona jest potrzebna - nie tylko w kontekście nowych kadr, ale również w kontekście rozliczenia starych jeszcze kadr, które chcielibyśmy w sposób cywilizowany pożegnać" - mówił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Witold Waszczykowski: Nastąpiła głęboka wymiana kadr w służbie dyplomatycznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ziutek 2017-10-18 17:02:56

    Wymienili obytych z polityką i dyplomacją ludzi na takich jak ich szef waszczu co to jak coś powie to kolesie typu Czarnecki muszą tłumaczyć co niemota miała na myśli.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA