Wirtualna Polska przejęła grupę Money. Coraz bardziej się powiększa

Grupa Money została przejęta przez Wirtualną Polskę. Obie grupy liczą na stabilizację rynkową oraz na to, że przejęcie pozwoli na dalszy rozwój ich produktów oraz usług.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wirtualna Polska przejęła grupę Money. Coraz bardziej się powiększa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 gru 2014 18:05


- Nasza redakcja biznesowa poszerza się o zespół uznanych dziennikarzy i ekspertów z takich dziedzin jak giełda, raporty gospodarcze, analityka finansowa oraz prawo - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Świderski, prezes zarządu grupy Wirtualna Polska.

Grupa Money rozwija ponadto segment e-commerce, czyli m.in. serwisy pozwalające na kupowanie oraz sprzedawanie produktów i usług finansowych w sieci.

Czytaj też: Wirtualna Polska po połączeniu z o2 zwalnia i zmienia strukturę

- Wnosimy do Grupy WP szereg kompetencji produktowych i unikalny know-how. Połączenie sił nie tylko stabilizuje naszą pozycję rynkową, ale przede wszystkim otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe - komentuje Aleksander Kusz, prezes grupy Money.

Grupa Wirtualna Polska powstała w lutym 2014 roku z połączenia portali Wirtualna Polska i o2, przy udziale funduszu Innova Capital. W skład grupy WP wchodzą m.in.: portale WP i o2, poczta.wp.pl, poczta.o2.pl, BizTok.pl, dobreprogramy.pl oraz telewizja internetowa WP.tv. W ostatnim czasie do Grupy WP dołączyły SportoweFakty.pl, Domodi.pl oraz Homebook.pl.

Spółka holdingowa Money.pl powstała w roku 2000 we Wrocławiu. Dziś w skład Grupy Money wchodzą takie spółki jak: Money.pl, Business Ad Network, Businessclick, Favore i Legalsupport.

Czytaj też: Jacek Świderski prezesem Wirtualnej Polski

Na razie jednak nie podano, czy i w jaki sposób po połączeniu zmieni się praca oraz liczba pracowników obu grup.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.