PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Więźniowie będą pracować dla firmy Agros Nova

  • Autor: PAP/JS
  • 28 lis 2019 19:01

W Zakładzie Karnym w Łowiczu otwarto halę produkcyjną, w której pracować będzie 40 osadzonych. Najemcą obiektu jest firma z branży przetwórstwa spożywczego Agros Nova. To pierwsza w okręgu łódzkim inwestycja w ramach programu "Praca dla więźniów".

Więźniowie będą pracować dla firmy Agros Nova
Adobe Stock
REKLAMA

"To pierwsza w okręgu łódzkim, a 28. w skali kraju, hala produkcyjna powstała w ramach programu Praca dla więźniów. Obiekt sfinansowano ze środków pochodzących z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy, a więc tak naprawdę z pieniędzy wypracowanych przez samych osadzonych" - poinformował rzecznik Zakładu Karnego w Łowiczu por. Robert Stępniewski.

W nowej hali o powierzchni ok. 800 mkw. zatrudnieni będą więźniowie, którzy ze względu na charakter popełnionego przestępstwa nie mogą pracować poza obrębem zakładu karnego. Należąca do grupy Maspex firma Agros Nova, która jest producentem przetworów owocowo-warzywnych, zapewni im pracę przy pakowaniu i konfekcjonowaniu produktów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podkreślił Stępniewski, praca skazanych jest czynnikiem wychowawczym, który znacząco wpływa na powodzenie procesu resocjalizacji osób odbywających karę pozbawienia wolności. "Dzięki inwestycji duża grupa osadzonych zyska szansę na przyuczenie do zawodu, spłatę zadłużeń alimentacyjnych i grzywien, a także szansę, by pomóc finansowo swojej rodzinie i stać się przykładnym obywatelem" - dodał.

Według Stępniewskiego, dzięki ogólnopolskiemu programowi "Praca dla więźniów" zatrudnienie zyskało 85 na 100 osadzonych, którzy mogą pracować. Dwa razy więcej skazanych obciążonych zobowiązaniami alimentacyjnymi ma obecnie odpłatne zatrudnienie. W ciągu trzech lat wybudowano 28 hal; kolejnych 15 jest w realizacji. Wpływy do Funduszu Aktywizacji Zawodowej i Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy wzrosły w ciągu roku o połowę i wyniosły prawie 150 mln zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Więźniowie będą pracować dla firmy Agros Nova

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Observer 2019-11-29 05:26:50

    Teraz tylko czekać na naganę od Unii. Gdy to samo działo się w Chinach, od razu rozlegał się wrzask o "łamanie praw człowieka"...

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA