PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Więcej żołnierzy, nowoczesny sprzęt. Mister zapowiedział rozwój Wojska Polskiego

  • Autor: PAP/KDS
  • 14 sie 2022 19:11

Tworzymy nowe jednostki, wyposażamy żołnierzy w nowoczesny sprzęt, będziemy wzmacniać nasze siły zbrojne, nasze lotnictwo - powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak na pikniku wojskowym w Łasku (woj. łódzkie).

Więcej żołnierzy, nowoczesny sprzęt. Mister zapowiedział rozwój Wojska Polskiego
Będzie więcej żołnierzy Wojska Polskiego, także sił powietrznych w Łasku - zapowiedział Błaszczak (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
REKLAMA

W niedzielne popołudnie na placu targowym w Łasku (Łódzkie) żołnierze z miejscowej 32. Bazy Lotniczej zorganizowali piknik wojskowy okazji 102. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, który zgromadził ponad tysiąc uczestników. W pikniku wziął udział m.in. wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

W przemówieniu do uczestników imprezy wicepremier podkreślił, że trwa proces wzmacniania sił zbrojnych. "Rozwijamy Wojsko Polskie, tworzymy nowe jednostki, wyposażamy żołnierzy w nowoczesny sprzęt, będziemy wzmacniać nasze siły zbrojne, nasze lotnictwo" - powiedział wicepremier dodając, że szczególnie dobrze to widać w bazie lotniczej w Łasku, gdzie stacjonuje część polskich sił powietrznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Będzie więcej żołnierzy Wojska Polskiego, także sił powietrznych w Łasku" - zaznaczył. "Tu właśnie będą polskie F-35" - zaakcentował minister. "Bardzo cieszę się z obecności sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Nasi lotnicy ćwiczą z siłami amerykańskimi, budując w ten sposób współpracę, która jest bardzo ważnym elementem naszego bezpieczeństwa" - wskazał szef MON.

Wicepremier powiedział też, że trwają przygotowania do całkowitego wycofania postsowieckiego lotniczego sprzętu wojskowego, a zastępować go będą między innymi amerykańskie i południowokoreańskie samoloty bojowe.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Więcej żołnierzy, nowoczesny sprzęt. Mister zapowiedział rozwój Wojska Polskiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • W błyskawiczny sposób zaskarżamy Postanowienia nie Wyroki Sądów Rej. W formie Skarg do ETPC. 2022-08-15 18:19:53

    PiS Błaszczak to największa gnida,bandyta.Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów) po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych, zbrodni przeciwko własnemu Narodowi. Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi,fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach .Mieszkańcy nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych).Ludziska,nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni, nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka(formularz w języku polskim był dostępny do pobrania na stronie Gazety Prawnej)do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw, 25tysięcy Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.Rozp.Ministra Zdrowia z dnia 24.09.2013roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U.2013 poz .1248 z późniejszymi zmianami 21.03.2019r..Dz.U.2019 poz.736.;Lekarz POZ odmówi badania przeciwciał anty HBs,w majestacie prawa pozabijali Naszych rodaków,najbliższych,celem wyłudzania w sposób niedozwolony funduszy pod Krajowym Prawem Odbudowy,nie doczekacie się słowa przepraszam nawet od Prezydenta Andrzeja Dudy który każe wam zaciskać pasa przy już chorych potrzebujących pomocy głowach.Mapy w zasobach miejskiej dokumentacji geodezyjno kartograficznej zostały całkowicie sfałszowane poprzez z nich usunięcie klasyfikacji gruntów,w ślad ewidencja gruntów,teraz jesteście kalekami(gorszym sortem)niewolnikami bez żadnych praw,kupicie ziemie rolną.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA