×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Więcej pracy i więcej wolnego czasu. Jak to możliwe? Zaskakujący paradoks

  • km
  • Opublikowano: 19 wrz 2022 20:00

Na home office mamy więcej pracy i więcej wolnego czasu. Rośnie nam poziom stresu, łykamy więcej suplementów, łatwiej rzucamy pracę – wynika z „Raportu o dobrym samopoczuciu” zrealizowanego przez europejskiego dostawcę zintegrowanej komunikacji w chmurze NFON i firmę Statista Q.

Więcej pracy i więcej wolnego czasu. Jak to możliwe? Zaskakujący paradoks
Stres podczas pracy zdalnej odczuwa 37 proc. badanych (fot. Thought Catalog/Unsplash)
REKLAMA
  • 28 proc. badnych z krajów europejskich twierdzi, że od początku pandemii i przejścia na home office ilość pracy do wykonania wzrosła, a dla ponad 25,2 proc. zwiększyła się także liczba godzin pracy.
  • 36 proc. deklaruje, że zyskało lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym oraz więcej czasu dla rodziny i przyjaciół.
  • Wśród czynników stresogennych wymieniono między innymi konieczność samodzielnego wyżywienia, słabe połączenie z internetem i stałą dostępność dla pracodawcy.

„Raport o dobrym samopoczuciu: Praca w domu 22” opisuje poziom zadowolenia z życia, czynniki utrudniające pracę w domu oraz plany dotyczące zmiany pracodawcy. Badanie zostało przeprowadzone w Niemczech, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Polsce i Portugalii na próbie ponad 1000 uczestników w każdym kraju.

- Wyniki dają niepokojący obraz tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami podczas pracy w domu. „Raport o dobrym samopoczuciu: Praca w domu 22” pokazuje, że musimy stawić czoła nowej rzeczywistości, a priorytetem musi być troska o dobre samopoczucie i zadowolenie z życia osób pracujących zdalnie. Dom staje się biurem, więc musimy uważać, aby nowemu modelowi pracy w Europie nie była potrzebna terapia - wyjaśnia Christian Montag, profesor psychologii molekularnej (badającej związek zachowań z fizycznymi strukturami mózgu - red.).

Zobacz: Nowe zjawisko w pracy. Szefowie muszą coś zrobić, zanim będzie za późno

Zaskakujący paradoks - więcej pracy, lepszy życiowy balans

Jak wynika z badań, wraz z gwałtownym wzrostem odsetka ludzi pracujących w domu zauważyć można paradoks, który wpływa na sprzeczny obraz relacji między pracą a wypoczynkiem. 28 proc. badanych z krajów europejskich twierdzi, że od początku pandemii i przejścia na home office ilość pracy do wykonania wzrosła, a dla ponad 25,2 proc. zwiększyła się także liczba godzin pracy. Jednocześnie 36 proc. deklaruje, że zyskało lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym oraz więcej czasu dla rodziny i przyjaciół. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Więcej pracy i więcej wolnego czasu. Jak to możliwe? Zaskakujący paradoks
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA