Wiceprezydent USA w Davos wystąpił w obronie pracowników

• Wiceprezydent USA Joe Biden wystąpił w środę (20 stycznia) na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.
• W swoim wystąpieniu Biden krytykował obecne skupianie się liderów świata gospodarki na celach krótkoterminowych i zaapelował do biznesu o taką samą troskę o pracowników jak o akcjonariuszy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wiceprezydent USA w Davos wystąpił w obronie pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 sty 2016 8:41


"To, do czego tutaj wzywam, jest proste - wypełniajcie swoje zobowiązania zarówno wobec pracowników, jak i wobec akcjonariuszy" - powiedział Biden, nawiązując do stawianych kierownictwom firm zarzutów, iż zamiast inwestować w przyszłość przeznaczają zyski na wykupywanie akcji w interesie udziałowców.

Trend ten zdaniem wiceprezydenta USA oznacza zagrożenie dla wszystkich członków społeczeństwa, "gdyż jeśli klasie średniej wiedzie się dobrze, bardzo dobrze wiedzie się bogatym, a biedni mają drabinę do pięcia się w górę".

Choć oficjalnym tematem tegorocznego forum w Davos są wyzwania i atuty tak zwanej czwartej rewolucji przemysłowej - jak określa się coraz szersze korzystanie z robotyzacji, sztucznej inteligencji i superszybkiego przesyłu danych - to w wielu dyskusjach na pierwszy plan wysuwa się kwestia przeciwdziałania skutkom zamętu na rynkach finansowych i napięć geopolitycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.