×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

WHO wzmacnia politykę zapobiegania molestowaniu seksualnemu

  • Autor: PAP/km
  • 4 mar 2023 10:43

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w piątek o wprowadzeniu nowej polityki przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu. Katalizatorem zmian były "odrażające przypadki", do których doszło w czasie epidemii Eboli w Demokratycznej Republice Konga.

WHO wzmacnia politykę zapobiegania molestowaniu seksualnemu
Prace nad nową polityką to efekt skandalu, który wybuchł w związku z raportami o zachowaniach pracowników WHO podczas epidemii Eboli (fot. Ninno Jackjr/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Zaprezentowany w piątek dokument był przygotowywany od 2021 roku.
  • Prace nad nim zaczęły się po skandalu, który wybuchł w związku z raportami o zachowaniach pracowników WHO podczas epidemii Eboli w 2018-2020 roku.
  • W ramach wewnętrznego śledztwa WHO ustaliła, że co najmniej 83 sprawców gwałtów, napaści i molestowania albo było zatrudnionych bezpośrednio przez WHO, albo przez organizacje i instytucje partnerskie w Demokratycznej Republice Konga.

"Niewłaściwe zachowania seksualne naszego personelu - wykorzystywanie, nadużycia seksualne, molestowanie seksualne, przemoc seksualna - naruszają prawa i dobro osób, którym służymy i osób, z którymi służymy" - napisała organizacja w oświadczeniu. "Stoją (one) w bezpośredniej sprzeczności z wartościami WHO i naszym stałym obowiązkiem nieszkodzenia".

Zaprezentowany w piątek dokument był przygotowywany od 2021 roku. Prace nad nim zaczęły się po skandalu, który wybuchł w związku z raportami o zachowaniach pracowników WHO podczas epidemii Eboli w 2018-2020 roku. W ramach wewnętrznego śledztwa WHO ustaliła, że co najmniej 83 sprawców gwałtów, napaści i molestowania albo było zatrudnionych bezpośrednio przez WHO, albo przez organizacje i instytucje partnerskie w Demokratycznej Republice Konga.

Powstał fundusz przeznaczony na pomoc dla ofiar nadużyć

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: WHO wzmacnia politykę zapobiegania molestowaniu seksualnemu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA