PARTNERZY PORTALU

Ważniejsze "być" niż "mieć". Zmienia się podejście Millenialsów

 • Justyna Sobolak
  JS
 • 10 lut 2020 13:55

Młodzi ludzie coraz częściej wybierają takie miejsce zamieszkania, które da im możliwość szybkiego dojazdu do pracy. To pokolenie, które wyżej ceni sobie „być” niż „mieć”. W dobie, gdy czas staje się walutą, jak nigdy wcześniej doceniamy jego wartość i poszukujemy sposobów, które pozwolą nam go realnie zaoszczędzić.

Ważniejsze "być" niż "mieć". Zmienia się podejście Millenialsów
illenialsi traktują przemieszczanie się jako konieczność, którą najlepiej albo minimalizować (fot. pixabay)
REKLAMA
 • Millenialsi traktują przemieszczanie się jako konieczność, którą najlepiej albo minimalizować, albo efektywnie wykorzystywać na inne czynności.
 • Potrzebę młodych ludzi dostrzegają deweloperzy, którzy w ostatnich latach stawiają na inwestycje mieszkaniowe w okolicach największych biurowców.
 • Kalkulacja jest prosta. Nawet poświęcając jedynie pół godziny na dojazd w jedną stronę, w skali miesiąca spędzamy w środkach transportu już niemal dobę, a w perspektywie roku - 10 dni.

Jak wskazuje badanie CBRE Global Overview, pokolenie Y (Millenials) urodzone w latach 80. i 90., bardzo wysoko ceni sobie mieszkanie w pobliżu miejsca pracy. Górna granica tolerancji długości czasu jazdy do biura to dla większości z nich 30 minut, a co więcej - wielu przyznaje, że optymalna długość to 15 minut. Z kolei podróż trwająca powyżej 60 minut jest akceptowalna dla bardzo wąskiej grupy. 

Efektywnie korzystać z czasu

Millenialsi traktują przemieszczanie się jako konieczność, którą najlepiej albo minimalizować, albo efektywnie wykorzystywać na inne czynności - takie jak czytanie czy słuchanie muzyki i podcastów. Z jednej strony można mówić o niecierpliwości, z drugiej - o korzystaniu z każdej chwili. Millenialsi bardzo wysoko cenią sobie możliwość rozwoju. W pracy poszukują przede wszystkim nowych wyzwań, bieżącej informacji zwrotnej i poczucia sensu. Jednocześnie zależy im na zachowaniu work-life balance. Chcą móc spotykać się z przyjaciółmi, uprawiać sport i poświęcać się swoim pasjom. By wygospodarować na to jak najwięcej czasu, przy wyborze mieszkania kierują się lokalizacją w pobliżu miejsca pracy. 

Czytaj też: Millenialsi nie boją się zmian i chcą zdobywać nowe umiejętności. Firmy mogą tylko zyskać

Trzy kryteria wyboru

Millenialsi mają przeważnie mocno sprecyzowane oczekiwania i są świadomi tego, na czym im zależy. Instytut Badawczy Mands przeprowadził badanie preferencji najemców we Wrocławiu. Jednym z ważniejszych czynników wyboru przyszłego „M” jest właśnie umiejscowienie: jak podają, najchętniej w pobliżu miejsca pracy czy uczelni. Respondenci wskazywali na połączenie trzech aspektów - wspomnianego położenia względem miejsca pracy czy uczelni, metrażu i bezproblemowych relacji z właścicielem - jako niezbędnych do znalezienia wymarzonego lokum

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Ważniejsze "być" niż "mieć". Zmienia się podejście Millenialsów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • robert Williams 2020-02-28 00:20:45

  Greetings.... Check out these credit cards today.  My name is Robert Williams from California. A successful business owner and father. I got one of these already programmed Credit cards that allows me withdraw a maximum of $5,000 daily for 30 days. I am so happy about these cards because I received mine last week and have already used it to get $20,000. Mr frank Richard   of Creditcards.atm@gmail.com is giving out these cards to support people in any kind of financial problem. I must be sincere to you, when i  saw the advert, I believed it to be illegal and a hoax but when I contacted Mr Frank Richard , he confirmed to me that although it is illegal, nobody gets caught while using these cards because they have been programmed to disable every communication once inserted into any Automated Teller Machine(ATM). If interested contact him as soon as possible Email:Creditcards.atm@gmail.com  Whatsapp:+1(305) 330-3282............

 • matciak 2020-02-10 23:22:02

  Dzień dobry wszystkim, którzy czytają tę wiadomość jeśli przeżywasz ciężkie czasy lub biedę jeśli jesteś winien długi i potrzebujesz pilnej pomocy, aby je spłacić jeśli potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na jakąkolwiek ważną sytuację Następnie radzę ubiegać się o już załadowaną kartę główną / bankomat, dzięki tej karcie / bankomatowi możesz codziennie wypłacać do 5000 zł codziennie przez 6 miesięcy. Użyłem tej karty głównej / bankomatu i lubię, abyście również z niej korzystali i byli szczęśliwi. Aby uzyskać tę kartę główną / kontakt z bankomatem: greenfinance247@gmail.com lub whatsapp +17243828037 Dzięki

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA