Warszawa nagrodziła najlepszych policjantów dzielnicowych

Młodszy aspirant Radosław Strzałkowski z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zajął I miejsce w konkursie "Dzielnicowy dla mieszkańców". W czwartek (20 kwietnia) miasto wyróżniło 18 policjantów, którzy oprócz dyplomów otrzymają nagrody pieniężne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawa nagrodziła najlepszych policjantów dzielnicowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

20 kwi 2017 19:37


Wyróżnienia przyznano w trakcie uroczystości w Pałacu Ślubów przy pl. Zamkowym. Wzięli w niej udział m.in. prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, zastępca komendanta stołecznego Policji podinsp. Andrzej Krajewski oraz dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor.

"Po raz pierwszy ogłosiliśmy taki konkurs na najlepszego dzielnicowego razem z Komendą Stołeczną Policji. Mam nadzieję, że w następnych latach będziemy to kontynuowali" - powiedziała dziennikarzom Gawor.

Podkreśliła, że to mieszkańcy wskazali kandydatów do nagrody. "Z każdej dzielnicy został wytypowany jeden dzielnicowy, wszyscy dostaną nagrody, ale pierwsze trzy miejsca będą w sposób szczególny wyróżnione" - powiedziała Gawor.

Komisja konkursowa zdecydowała, że I miejsce zajął mł. asp. Radosław Strzałkowski z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI - Praga-Północ, Targówek, Białołęka. II miejsce przypadło mł. asp. Marcinowi Pasjakowi z Komisariatu Policji Warszawa Bemowo, III miejsce zajął asp. sztab. Karol Piątek z Komisariatu Policji Warszawa-Włochy.

Komisja przyznała również wyróżnienie st. sierż. Piotrowi Iwaniukowi z Komisariatu Policji Warszawa-Wawer.

Za I miejsce miasto ufundowało nagrodę w wysokości 2,5 tys. zł, za II 2 tys. zł, a za III 1,5 tys. zł.

Policjanci, którzy zajęli miejsca od IV do XVIII dostaną po 1 tys. zł.

W Warszawie w zależności od wielkości dzielnicy może w niej pracować od kilku do kilkudziesięciu dzielnicowych. Np. w Rembertowie jest 5 dzielnicowych, w Śródmieściu 44, a na Mokotowie aż 53 - podaje miasto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.