PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wakacyjne zmiany mogą zostać w firmach na dłużej. Wielu będzie zadowolonych

  • km
  • 30 sie 2022 13:45

Jednym z najważniejszych dla specjalistów elementów pracy jest elastyczność. Jak pokazują badania rynku, kwestia ta odgrywa jedną z kluczowych ról w decyzjach podejmowanych przez profesjonalistów w życiu zawodowym.

Wakacyjne zmiany mogą zostać w firmach na dłużej. Wielu będzie zadowolonych
Jedną z najistotniejszych dla pracowników kwestii jest równowaga pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jak wynika z najnowszego badania Hays Poland, 53 proc. pracowników w okresie wakacyjnym miało możliwość pracować w bardziej elastyczny sposób.
  • Część organizacji wykorzystała ten okres – standardowo charakteryzujący się mniejszą dynamiką działań – również na przetestowanie określonych rozwiązań przed podjęciem decyzji o wdrożeniu ich na stałe.
  • 86 proc. respondentów chciałoby, aby elastyczność była benefitem wdrożonym na stałe, natomiast niemal co dziesiąty nie potrafił udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Okres urlopowy może przyczyniać się do spadku motywacji oraz produktywności zatrudnionych. Jest również czasem, w którym z uwagi na liczne nieobecności pracowników wiele projektów czy zadań realizowanych jest w nieco wolniejszym tempie. Z tego względu niektóre firmy w Polsce zdecydowały się wprowadzić na czas wakacji bardziej elastyczne rozwiązania. Jak wynika z najnowszego badania Hays Poland, 53 proc. pracowników w okresie wakacyjnym miało możliwość pracować w bardziej elastyczny sposób.

Zagwarantowanie pracownikom większej niezależności w zarządzaniu czasem i miejscem pracy w okresie urlopowym zazwyczaj miało ułatwić im łączenie pracy i odpoczynku, a także umożliwiało zapewnienie opieki dzieciom. Część organizacji wykorzystała ten okres – standardowo charakteryzujący się mniejszą dynamiką działań – również na przetestowanie określonych rozwiązań przed podjęciem decyzji o wdrożeniu ich na stałe. Inicjatywy tego typu zazwyczaj były oceniane przez specjalistów pozytywnie, a tym samym mogą przełożyć się na zwiększenie ich satysfakcji oraz lojalności wobec pracodawców.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zobacz: Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Tak wyobrażamy sobie pracę marzeń

Zmiany na wakacje. Pracownicy zyskali większą elastyczność

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wakacyjne zmiany mogą zostać w firmach na dłużej. Wielu będzie zadowolonych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA