×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W USA zautomatyzowany telemarketing będzie karany

  • Autor: PAP/RAF
  • 3 sty 2020 9:57

Jak pisze serwis The Verge nowe amerykańskie przepisy, mające zniechęcić firmy do stosowania zautomatyzowanego telemarketingu, pozwolą na nałożenie nawet 10 tys. USD grzywny za jedno tego rodzaju połączenie.

W USA zautomatyzowany telemarketing będzie karany
W USA grzywny za stosowanie zrobotyzowanych połączeń telefonicznych będą wyższe (fot. pixabay)
REKLAMA
  • Poza zwiększeniem maksymalnej kwoty grzywny za jedno połączenie prawo wymaga od głównych koncernów telekomunikacyjnych, takich jak AT&T, Verizon i T-mobile, aby korzystali z systemu uwierzytelniania identyfikatora rozmówcy STIR/SHAKEN. 
  • Docelowo operatorzy tacy jak AT&T czy Verizon powinni identyfikować połączenia pomiędzy swoimi sieciami, gwarantując, że połączenie pochodzi od prawdziwego i zidentyfikowanego numeru. 
  • W czerwcu 2019 roku FCC jednogłośnie opowiedziała się za możliwością domyślnego blokowania zautomatyzowanego telemarketingu przez firmy telefoniczne.

Podpisana przez prezydenta USA Donalda Trumpa w poniedziałek ustawa TRACED podwyższa grzywny za stosowanie zrobotyzowanych połączeń telefonicznych i zobowiązuje dostawców usług telekomunikacyjnych do uwierzytelniania połączeń realizowanych za pośrednictwem ich sieci. Na początku grudnia amerykański Kongres zatwierdził przełomowe prawo, dające nowe możliwości ścigania podmiotów odpowiedzialnych za nielegalne zrobotyzowane połączenia - pisze serwis.

Poza zwiększeniem maksymalnej kwoty grzywny za jedno połączenie prawo wymaga od głównych koncernów telekomunikacyjnych, takich jak AT&T, Verizon i T-mobile, aby korzystali z systemu uwierzytelniania identyfikatora rozmówcy STIR/SHAKEN. Technologia te pozwala klientowi sprawdzić, czy przychodzące połączenie nie jest zautomatyzowanym telemarketingiem ze sfałszowanego numeru telefonu. Jak zauważył Verge, telekomy już rozpoczęły wdrażanie tej technologii, jednak na razie w ograniczonym zakresie.

Czytaj też: Menedżerowie nie mają wyjścia. Zarządzanie musi się zmienić

Docelowo operatorzy tacy jak AT&T czy Verizon powinni identyfikować połączenia pomiędzy swoimi sieciami, gwarantując, że połączenie pochodzi od prawdziwego i zidentyfikowanego numeru.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W USA zautomatyzowany telemarketing będzie karany
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA