PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

W tym regionie numer PESEL otrzymało już ponad 43 tys. Ukraińców

  • Autor: PAP/KDS
  • 13 sie 2022 16:49

Do tej pory na Podkarpaciu w bazie numerów PESEL zarejestrowanych zostało 43 390 obywateli Ukrainy – poinformował rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk.

W tym regionie numer PESEL otrzymało już ponad 43 tys. Ukraińców
Województwo podkarpackie od początku wojny w Ukrainie miało charakter recepcyjny i uchodźcy, którzy przekraczali granicę byli przemieszczani do innych regionów. (fot. PAP/AA/ABACA)
REKLAMA

Województwo podkarpackie od początku wojny w Ukrainie miało charakter recepcyjny i uchodźcy, którzy przekraczali granicę byli przemieszczani do innych regionów.

"Jednak część z nich postanowiła zostać w regionie, dlatego wojewoda zawarła z samorządami porozumienia na prowadzenie punktów, w których udzielana jest pomoc uchodźcom, m.in. w zakresie zabezpieczania pobytu lub wyżywienia" - zaznaczył rzecznik.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Takie miejsca na Podkarpaciu istnieją m.in. w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Hyżnem, Roźwienicy, Białobrzegach, Bóbrce, Domaradzu, Besku, Rozalinie i Wielkich Oczach.

Jak podał Mielniczuk, łączna kwota, na którą zostały zawarte porozumienia z samorządami to ponad 1,1 mln zł.

Dodatkowo do gmin i powiatów województwa podkarpackiego wojewoda przekazała w sumie niemal 14,9 mln zł. Te pieniądze przeznaczone są na wypłatę jednorazowego świadczenia w kwocie 300 zł na osobę dla 33 262 obywateli Ukrainy.

"Chodzi o takie świadczenie, jak wypłata zasiłków okresowych, stałych, wydatki na organizację pogrzebów, na sfinansowanie posiłków w szkole i w przedszkolu dla młodzieży oraz dzieci uchodźców ukraińskich" - wyliczył Mielniczuk.

Rzecznik podkreślił, że na wypłatę świadczenie dla osób, które przyjęły uchodźców pod swój dach przekazana została kwota ponad 86,2 mln zł. "Te pieniądze pokrywają zapotrzebowanie na przyjęcie łącznie 59 947 osób" - dodał Mielniczuk.

Dodatkowo do tej pory na obsługę ruchu migracyjnego w oparciu o punkty recepcyjne wojewoda przekazała samorządom niemal 20,5 mln zł. Zawarte są w niej koszty poniesione na organizację pracy punktów, opieki medycznej, opieki psychologicznej, transport medyczny oraz transport z granicy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tym regionie numer PESEL otrzymało już ponad 43 tys. Ukraińców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA