PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

W tej branży wciąż chcą zatrudniać, ale na rynku widać niepokój

  • km
  • 21 wrz 2022 13:45

Blisko co trzecia firma z branży bankowości, finansów, ubezpieczeń i nieruchomości chce w ostatnim kwartale 2022 roku zatrudniać nowych pracowników. Sektor ten jest jednym z nielicznych, które w końcówce roku prognozują zwiększone zapotrzebowanie na nowe ręce do pracy. Tak wynika z najnowszych danych raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”.

W tej branży wciąż chcą zatrudniać, ale na rynku widać niepokój
W sektorze bankowości, finansów, ubezpieczeń i nieruchomości można zauważyć większą ostrożność firm w zatrudnianiu nowych pracowników (fot. Jason Goodman/Unsplash)
REKLAMA
  • Prognoza netto zatrudnienia dla branży bankowości, finansów, ubezpieczeń i nieruchomości, będąca barometrem rynku pracy i pokazująca plany firm związane z pozyskiwaniem nowych kadr, wynosi +6 proc.
  • W praktyce oznacza to, że większość firm będzie rekrutować nowych pracowników i powiększać swoje zespoły.
  • Dla kandydatów poszukujących zatrudnienia w branży bankowości, finansów, ubezpieczeń i nieruchomości najistotniejsza jest elastyczność.

Raport „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia” pokazuje, że w ostatnich miesiącach 2022 roku kandydaci poszukujący pracy w sektorze bankowości, finansów, ubezpieczeń i nieruchomości będą mogli liczyć na nowe oferty pracy.

Prognozy zatrudnienia optymistyczne, ale…

Plany rekrutacyjne pracodawców działających w sektorze bankowości, finansów, ubezpieczeń i nieruchomości są optymistyczne. Prognoza netto zatrudnienia dla tej branży, będąca barometrem rynku pracy i pokazująca plany firm związane z pozyskiwaniem nowych kadr, wynosi +6 proc. W praktyce oznacza to, że większość firm będzie rekrutować nowych pracowników i powiększać swoje zespoły.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nieco mniej optymistycznie jest, kiedy porównamy te dane z ubiegłym rokiem. W ujęciu kwartalnym wskaźnik spadł o 7 punktów procentowych. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wynik jest niższy o 3 punkty.

- Rynek pracy w branży bankowości i finansów ustabilizował się, jednak nadal widzimy szczególne zapotrzebowanie na stanowiska eksperckie. Pracodawcy poszukują przede wszystkim wysokiej klasy specjalistów, którzy dodatkowo wyróżniają się kompetencjami IT i rozwiniętymi kompetencjami miękkimi. Jest to oczywiście trend związany z nieustannie postępującą cyfryzacją tego sektora. Wyhamowanie wynika również z sytuacji ekonomicznej, mierzymy się z wysoką inflacją, która w połączeniu ze wzrostem oczekiwań finansowych kandydatów i niejednokrotnie potrzebą podniesienia wynagrodzeń zatrudnionych już osób pochłania dużą część budżetu rocznego – wyjaśnia  Marta Szymańska, manager rekrutacji stałej w Manpower.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tej branży wciąż chcą zatrudniać, ale na rynku widać niepokój

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA