W środę kolejne rozmowy pracowników Lotos Kolej z władzami Grupy Lotos

• Na środę (22 lutego) ustalono kolejne spotkanie władz Grupy Lotos z przedstawicielami pracowników spółki Lotos Kolej.
• Ci ostatni chcą odwołania wiceprezesa i przywrócenia do pracy jednego z wieloletnich dyrektorów swojej firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W środę kolejne rozmowy pracowników Lotos Kolej z władzami Grupy Lotos

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

17 lut 2017 19:06


Od piątku (17 lutego) rano około 200 pracowników spółki Lotos Kolej pikietowało siedzibę Grupy Lotos w Gdańsku. Manifestacja trwała blisko siedem godzin, a jej uczestnicy zaopatrzeni byli w gwizdki i transparenty, na których wypisali swoje żądania.

W czasie pikiety przedstawiciele protestujących dwukrotnie - przed i po południu, udawali się na spotkania z przedstawicielami zarządu Grupy Lotos.

Jak poinformował jeden z protestujących - Kazimierz Trębacz z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego Grupy Lotos, w czasie drugiego spotkania, które miało miejsce po południu, ustalono, że władze Grupy do środy zajmą stanowisko w sprawie żądań.

W tej sytuacji protestujący przemaszerowali spod siedziby Grupy Lotos pod siedzibę swojej macierzystej spółki.

Pracownicy Lotos Kolej domagają się przywrócenia do pracy - zwolnionego w czwartek - dyrektora ds. operacyjnych tej firmy - Mirosława Łosińskiego oraz odwołania z funkcji wiceprezesa spółki Pawła Makurata.

Jak poinformował Trębacz, w czasie jednego z piątkowych spotkań z przedstawicielami zarządu Grupy Lotos padła propozycja, aby - będącego na wypowiedzeniu - dyrektora Łosińskiego, skierować na tygodniowy urlop. "Pan dyrektor się nie zgodził" - powiedział PAP Trębacz.

Protest w obronie Łosińskiego rozpoczął się w czwartek (tego dnia dyrektorowi wręczono zwolnienie) od pikiety siedziby spółki Lotos Kolej. W ciągu dnia w proteście uczestniczyło w rożnych momentach od 100 do 300 osób. Protestujący utworzyli reprezentację pod nazwą Zespół Inicjatywy Pracowników. Wyłoniono też czteroosobową delegację uprawnioną do rozmów z przedstawicielami zarządu Grupy Lotos.

Jak mówił wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos Grzegorz Szade, jeszcze przed zwolnieniem Łosińskiego "ciśnienie pracownikom podniósł komunikat sprzed kilku dni, że spółka nie wejdzie na giełdę", a także niezadowolenie ze sprawowania funkcji wiceprezesa przez Makurata.

Z informacji przekazanych przez pracowników spółki Lotos Kolej wynika, że w ostatnich tygodniach rozmawiali oni o sytuacji w spółce z posłem Januszem Śniadkiem (lider PiS na Pomorzu - PAP) oraz posłanką PiS Dorotą Arciszewską-Mielewczyk. W ub. tygodniu trzy związki zawodowe wysłały też do premier Beaty Szydło, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz prezesa Grupy Lotos Marcina Jastrzębskiego pismo, w którym żądały odwołania ze stanowiska wiceprezesa spółki Lotos Kolej Pawła Makurata.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

makurat jastrzebski bonca strzelczyk -do roboty fizycznej za 1500zł 2017-02-20 22:16:17

posmakujcie co znaczy cieżka praca a nie za ględzenie kasiore trzepać na naszym garbie . robotnik fizyczny LK