W Polsce rośnie nowy gigant na rynku kurierskim? DPD kupuje Siódemkę

Na polskim rynku usług kurierskich zmiany w układzie sił. DPD decyduje się na kupno Siódemki i zwiększa swój udział w rynku do 24 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Polsce rośnie nowy gigant na rynku kurierskim? DPD kupuje Siódemkę

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

15 kwi 2014 9:08


DPD Polska, spółka należąca do grupy La Poste, podpisała umowę zakupu od funduszu Abris Capital firmy kurierskiej Siódemka, która specjalizuje się w e-commerce.  

W efekcie przejęcia, powstanie firma zajmująca drugie miejsce na rynku usług logistycznych w Polsce, z 24 proc. udziałem w rynku. Szacuje się, że obroty firmy po połączeniu mogą przekroczyć 1 miliard złotych.

Firma DPD Polska (wcześniej Masterlink Express) rozpoczęła działalność w 1991 roku jako spółka ze stuprocentowym kapitałem polskim. Obecnie zatrudnia ponad 5500 pracowników i współpracowników, dysponuje flotą 3000 pojazdów i 50 oddziałami, w tym nowoczesną i jedną z największych w tej części Europy sortownią w Strykowie.

Siódemka jest polską marką, obecną na rynku już od piętnastu lat. W najnowszym rankingu "Rzeczpospolitej" zajmuje 3. miejsce wśród najczęściej wybieranych operatorów logistycznych na polskim rynku e-commerce. Firma zatrudnia 1400 pracowników i 2100 kurierów. Dysponuje 40 oddziałami, w tym centralną sortownią w Rawie Mazowieckiej.

Jak przekonuje Jarosław Śliwa, szef Siódemki, handel coraz szybciej przenosi się do sieci, co widać zwłaszcza po branży AGD czy odzieżowej. Oznacza to, że pracy dla kurierów będzie pod dostatkiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

8 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mallena89 2014-11-17 14:26:51

Niestety wielu pracowników siódemki po przejęciu już wyautowano. Niektórzy mają umowy do końca roku... Po kilku latach ciężkiej pracy też się pożegnają z posadami? Wcisną swoich czy zamkną oddział ? Do końca roku siódemka zostaje siódemką a potem? hm...

WSP 2014-10-14 16:45:38

KOCHANI DPD TEŻ SPRZEDAŁA 70 % SWOJEJ FIRMY KOMUŚ INNEMU...STANOWISKA PRACY W POLSCE BĘDĄ ROSŁY ,BĘDZIE PANOWAŁ PORZĄDEK LUDZIE BĘDĄ DOCENIANI.TO ŻE KTOŚ COŚ SPRZEDAJE NIE OZNACZA ŻE BĘDZIE GORZEJ.WRĘCZ PRZECIWNIE.ZAKUP 70 % DPD PRZEZ OSOBY KTÓRE ZNAJĄ RYNEK POLSKI TO STRZAŁ W 10TKĘ. DPD W POLSCE KUPIŁO SIÓDEMKĘ ALE DPD ZA GRANICĄ KUPIŁ ZNOWU KTOŚ INNY.! POZDRAWIAMY WSZYSTKICH ,I NIE MARTWCIE SIĘ O STANOWISKA PRACY BO Z PEWNOŚCIĄ W POLSCE TO SIĘ TYLKO POPRAWI. UŚMIECH.

czekający na decyzję 2014-07-16 10:00:33

MUSZĘ SIĘ DOŁĄCZYĆ DO KONWERSACJI, NIESTETY DRODZY PAŃSTWO, TO JAKA BĘDZIE DECYZJA NIE JEST ZALEŻNA OD ŻUCZKÓW. KTOŚ KTO KUPIŁ SIÓDEMKĘ (ZAGRANICZNA FIRMA) PARĘ LAT DO TYŁU, ZAINWESTOWAŁ, ZAROBIŁ I SPRZEDAJE DALEJ. LUDZIE DRŻĄ BO PRZY TAKICH AKCJACH ZAWSZE POLECĄ GŁOWY. SAMI SIĘ NIE SPRZEDAJĄ JAK TO NAPISAŁ POPRZEDNIK. NIKT NIE CHCE TAKIEJ FUZJI, ALE CO MY MAMY DO GADANIA. ZAROBIŁEM TO SPRZEDAJE DALEJ, NO NA TYM TO POLEGA. ODWIECZNA ZASADA HANDLU - TANIEJ KUPIĆ DROŻEJ SPRZEDAĆ I NIKT SIĘ NIE OGLĄDA ZA TYMI CO NA SAMYM DOLE