W podróż służbową samolotem

Poprawa w gospodarce wyciąga przedsiębiorców zza biurek. Szybko rośnie liczba podróży służbowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W podróż służbową samolotem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

17 lut 2015 7:44


Rośnie liczba podróży lotniczych, które dzięki wprowadzeniu tanich linii stają się dla przedsiębiorców coraz bardziej korzystną alternatywą wobec kolei czy jazdy samochodem.

Według serwisu eSKY.pl na najbardziej popularnej wśród przedstawicieli biznesu trasie - pomiędzy Warszawą a Gdańskiem - liczba służbowych przelotów wzrosła w ubiegłym roku o 20 proc. Natomiast pomiędzy Warszawą a Katowicami podskoczyła aż o 63 proc.

W sumie wszystkich podróży służbowych po Polsce, jakie w ubiegłym roku odbywano samolotami, było o 7 proc. więcej niż rok wcześniej.

W ubiegłym roku przybyło również służbowych przelotów zagranicznych: wszystkich razem o 15 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Najwięcej zyskała Lizbona, gdzie liczba wyjazdów podskoczyła o prawie połowę. Niewiele mniej - o 42 proc. - przybyło przedsiębiorców podróżujących do Rzymu, o jedną trzecią zwiększyła się frekwencja do Mediolanu.

Mimo konfliktu na Wschodzie i znaczącego ograniczenia wymiany handlowej z Rosją, liczba wylotów służbowych do Moskwy wzrosła w ubiegłym roku o jedną czwartą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Magda Kajzer 2015-02-18 15:05:37

I nie ma się co dziwić. Tanie linie robią swoje. Podróż samolotem jest mniej kosztowna niż pociągiem czy smaochodem. Pisaliśmy o tym na wakacyjnapolisa.pl/tanie-bilety-lotniczne/, nawiązując do promocji, jakie serwują nam tani przewoźnicy. Zapraszam do lektury.