W PGNiG konkurs dla pracowników. Do wygrania nawet 110 tys. zł

• Wkrótce w PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo) wystartuje pierwszy konkurs dla pracowników w ramach Programu Rozwoju Innowacyjności.
• Spółka szuka pomysłów na innowacyjne rozwiązania.
• Nawet 110 tys. zł mogą wygrać pracownicy PGNiG, jeśli ich innowacyjne propozycje zostaną wdrożone w spółce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W PGNiG konkurs dla pracowników. Do wygrania nawet 110 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 cze 2016 12:21


PGNiG szuka pomysłów na nowe rozwiązania, które będzie można zastosować w spółce i stawia na kreatywność swoich pracowników. Zatrudnieni w PGNiG będą mogli – indywidualnie lub w zespole – zgłaszać swoje pomysły w ponad 30 obszarach: od administracji poprzez geologię i górnictwo aż po inwestycje, ochronę środowiska czy obsługę klienta.

Nabór konkursowych projektów ogłaszany będzie nie częściej niż co pół roku w ramach przyjętego przez spółkę Programu Rozwoju Innowacyjności PGNiG.

– Konkursy, które chcemy zaproponować naszym pracownikom, pozwolą nam w pełni wykorzystać potencjał ich wiedzy i pomysłowości. Jednocześnie pomogą one wspierać kulturę dzielenia się wiedzą w grupie – mówi Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG ds. rozwoju.

Celem Programu Rozwoju Innowacyjności w PGNiG jest wyłanianie i wdrażanie w działalność spółki pomysłów pracowników na nowe rozwiązania. Na zdjęciu Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG ds. rozwoju. (fot. PTWP) Celem Programu Rozwoju Innowacyjności w PGNiG jest wyłanianie i wdrażanie w działalność spółki pomysłów pracowników na nowe rozwiązania. Na zdjęciu Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG ds. rozwoju. (fot. PTWP)

– Liczymy na pomysłowość naszych pracowników. Ich propozycje niekoniecznie muszą dotyczyć innowacji w obszarze, przy którym pracują na co dzień. To rodzaj wewnętrznego crowdsourcingu, na którym spółka może tylko skorzystać – wyjaśnia.

Propozycje konkursowe oceniać będzie Komitet Innowacyjności powołany w celu realizacji konkursów i Programu Rozwoju Innowacyjności PGNiG. Liczyć się będzie przydatność, opłacalność, a przede wszystkim efekt projektu.

To właśnie od efektów zależeć będzie wysokość nagrody. Jeśli innowacyjny projekt przyniesie w ciągu roku spółce roczny zysk lub oszczędność w wysokości 10 tys. zł, autor bądź autorzy projektu mogą liczyć na 2 tys. zł nagrody.

Jeśli przewidywany roczny efekt wymierny przekroczy 10 mln zł, autorzy takich pomysłów mogą liczyć na 110 tys. zł. W przypadku tej najwyższej nagrody pracownik będzie mógł ją zamienić na dofinansowanie przez PGNiG studiów podyplomowych na jednej z renomowanych uczelni europejskich.

Pierwszy konkurs oraz obszary tematyczne, których będzie dotyczył, zostaną ogłoszone w sierpniu. Wtedy także opublikowany zostanie regulamin konkursów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.