W państwowych spółkach czuć obawy przed "czyszczeniem" zarządów

Zwycięzcy wyborów parlamentarnych po powstaniu rządu zaczynają "czyszczenie" zarządów w spółkach z dominującym udziałem skarbu państwa. Jak wyglądała pierwsza powyborcza sesja wśród najważniejszych firm kontrolowanych przez MSP?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W państwowych spółkach czuć obawy przed "czyszczeniem" zarządów

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

27 paź 2015 9:40


Podczas poprzednich wyborów "czyszczenia" zarządów nie było. Owszem doszło do zmian, ale były one w znaczącej części spowodowane wewnętrznymi rozgrywkami niż ingerencją polityków. Tak się stało z prozaicznego powodu. W poprzednich wyborach władzę utrzymały dotychczas rządzące Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Czytaj też: Roszady w państwowych spółkach powinny być wypadkową, a nie głównym celem rządzących

Co innego w wyborach z 25 października. Wielkim wygranym jest Prawo i Sprawiedliwość należy więc spodziewać się zmian.

- Nie da się ukryć, że rządzący chcą czerpać profity także zarządzając najważniejszymi firmami w kraju. A skoro tak to na giełdzie czuć pewien niepokój. Dla inwestorów potencjalna zmiana władzy politycznej to zawsze ryzyko zmian w zarządach spółek, nawet jeśli firmy radziły sobie całkiem dobrze, bo przecież może przyjść ktoś z klucza politycznego, niekoniecznie o wystarczających kompetencjach - mówi nam proszący o anonimowość analityk z dużego prywatnego banku.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.