W Kaliszu podniosą kwalifikację pracowników

Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości rozpoczął w kwietniu realizację dwóch projektów pod nazwą „Subregion kaliski inwestuje w kadry” oraz „Własna firma jAKO przepis na sukces”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Kaliszu podniosą kwalifikację pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

21 kwi 2017 15:12


Łączny koszt projektów to 13,5 mln zł, z czego 8,5 mln pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem przedsięwzięcia "Subregion kaliski inwestuje w kadry" jest dofinansowanie szkoleń, doradztwa czy studiów podyplomowych, które mają podnieść kwalifikacje pracowników firm z regionu kalisko-ostrowskiego.

"Projekt jest odpowiedzią na brak wystarczających środków finansowych w firmach, które można byłoby przeznaczyć na rozwój pracowników" - powiedziała prezes KIP Zuzanna Szczudlik. Projekt realizowany jest w formule partnerskiej z Ostrowskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

"W okresie od maja tego roku do końca lutego 2020 r. zakłada objęcie wsparciem 2377 osób, w tym 1289 osób z mikroprzedsiębiorstw, 457 z małych firm oraz 631 osób z firm średnich" - powiedziała prezes KIP.

Osoby, które wezmą udział w drugim projekcie "Własna firma jAKO przepis na sukces" mogą liczyć na dotacje w wysokości 23 tysięcy złotych na uruchomienie własnej działalności, szkolenia oraz doradztwo. "Ten program kierujemy do mieszkanek i mieszkańców Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej w wieku powyżej 29 lat" - powiedziała Zuzanna Szczudlik. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.