×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W firmach trwa cyfrowa transformacja. Zmiany są rewolucyjne

Digitalizacji nie należy się obawiać. Cyfrowa gospodarka pozwala na zmniejszenie kosztów, a także na stworzenie nowych, ulepszonych produktów. Firmy zyskują więc przewagę. Jak jednak sprawić, by pracownicy chcieli uczestniczyć w transformacji?

W firmach trwa cyfrowa transformacja. Zmiany są rewolucyjne
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Cyfryzacja nie zniszczy rynku pracy, więc nie należy działać przeciwko niej.
  • By zaangażować pracowników w cyfrową transformację firmy, potrzebna jest odpowiednia komunikacja zarówno z menedżerami, jak i pracownikami.
  • Jakie szanse i wyzwania dla menedżerów niosą cyfrowe czasy? O tym rozmawiali eksperci podczas dyskusji "Transformacja tradycyjnej gospodarki w cyfrowych czasach", która odbyła się podczas European Start-Up Days w Katowicach.

– Mamy bardzo ciekawe czasy, w których cyfrowe spółki przeplatają się z tradycyjnymi. Z jednej strony pojawiają się przedsiębiorstwa, które od samego początku stawiają na digitalizację, z drugiej mamy tradycyjny przemysł. Dla tych drugich cyfryzacja to wyzwanie, ale zmiany są nieuniknione. Technologie będą się rozwijać i przejmować poszczególne dziedziny – mówi John Reiners, managing editor thought leadership z Oxford Economics.

Iain Begg, professorial research fellow z London School of Economics and Political Science, wskazuje, że cyfrowa gospodarka pozwala na zmniejszenie kosztów, a także na stworzenie nowych, ulepszonych produktów. Firmy zyskują więc przewagę.

– Obecnie posiadanie własnych danych ma dużą wartość – to one mogę wprowadzić firmę w przyszłość – wskazuje Iain Begg. – Problem polega na tym, że mamy tradycyjne firmy dopasowujące się do cyfrowych wymogów oraz takie, które tego nie robią. Te, które nie dogonią zdigitalizowania świata, nie uzyskają przewagi konkurencyjnej – dodaje.

Iain Begg, professorial research fellow, European Institute, London School of Economics and Political Science (Fot. PTWP)
Iain Begg, professorial research fellow, European Institute, London School of Economics and Political Science (Fot. PTWP)

Wojciech Orzech, prezes PKP Energetyka, zauważa natomiast, że nawet w krótkiej perspektywie cyfryzacja dla tradycyjnych spółek to szansa – digitalizacja może przykładowo zoptymalizować procesy. Jeśli jednak spojrzymy na zmiany długofalowo, to dostrzeżemy także zagrożenie dla wielu biznesów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W firmach trwa cyfrowa transformacja. Zmiany są rewolucyjne
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA