W fabrykach przybywa robotów. A co z wykwalifikowanymi pracownikami?

Drukarki 3D na dużą skalę, drony dostawcze, internet rzeczy - w przemyśle zaczną się pojawiać pomysły rodem z science fiction. W fabrykach w szybkim tempie przybywa też robotów, ale jednocześnie coraz dotkliwszy staje się brak wykwalifikowanych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W fabrykach przybywa robotów. A co z wykwalifikowanymi pracownikami?

PODZIEL SIĘ


Autor: portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

21 sty 2016 12:03


– Przedsiębiorstwa z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów są dziś w stanie zwiększać produktywność zarówno w okresach prosperity, jak i stagnacji. Nowe technologie cyfrowe pozwalają na przykład lepiej kontrolować procesy czy integrować łańcuchy wytwarzania w stopniu do tej pory nieosiągalnym – mówi Katarzyna Szczupał-Vieweg, prezes Staufen Polska, firmy specjalizującej się we wdrażaniu lean management, innowacyjnych metod zarządzania.

IFR (International Federation of Robotics) szacuje, że między rokiem 2015 a 2018 na całym świecie przybędzie 1,3 miliona nowych robotów przemysłowych. W przemyśle samochodowym
i metalowym są one na porządku dziennym. Coraz częściej pojawiają się także w branżach elektronicznej, spożywczej czy farmaceutycznej.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.