×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W e-Urzędzie Skarbowym można pobrać oświadczenie o niezaleganiu w podatkach

  • Autor: PAP/JP
  • 23 wrz 2022 12:36

W e-Urzędzie Skarbowym można złożyć wniosek i bezpłatnie otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach – podało Ministerstwo Finansów w piątkowym komunikacie.

W e-Urzędzie Skarbowym można pobrać oświadczenie o niezaleganiu w podatkach
W e-Urzędzie Skarbowym można złożyć wniosek i bezpłatnie otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach (fot. Shutterstock)
REKLAMA

"W e-Urzędzie Skarbowym można uzyskać zaświadczenia o wysokości przychodu, dochodu, a teraz także o niezaleganiu w podatkach. Osoby korzystające z serwisu nie ponoszą kosztów opłaty skarbowej pobieranej od papierowo wydawanych zaświadczeń. Muszą tylko wyrazić zgodę na doręczenie elektroniczne" - powiedział cytowany w komunikacie MF szef Krajowej Administracji Skarbowej Bartosz Zbaraszczuk. Dodał, że już ponad 112 tys. podatników zgodziło się na taką formę komunikacji z Krajową Administracją Skarbową.

Jak wyjaśniono w komunikacie, aby uzyskać zaświadczenie, należy się zalogować e-Urzędu Skarbowego na podatki.gov.pl. Tam należy wyrazić zgodę na doręczenie elektroniczne, a następnie uzupełnić i wysłać wniosek o wydanie zaświadczenia. Wydane zaświadczenie będzie można znaleźć na koncie podatnika w e-Urzędzie Skarbowym, w zakładce "Dokumenty otrzymane". MF dodał, że zaświadczenia nie trzeba drukować i że można z niego korzystać wyłącznie z postaci elektronicznej, którą możesz zapisać na nośniku pamięci lub wysłać, np. e-mailem.

"Zachęcamy do korzystania z e-US, to bardzo wygodny sposób na załatwianie różnych spraw podatkowych. Podatnik może otrzymać zaświadczenie elektroniczne nawet w ciągu kilku minut od złożenia wniosku"- powiedziała cytowana w komunikacie zastępczyni szefa KAS Anna Chałupa.

Resort podał, że w e-US można uzyskać zaświadczenie o wysokości przychodu, dochodu, podatku należnego oraz składek na ubezpieczenia wykazane w PIT (ZAS-DFU), o wysokości dochodu podatnika w podatku dochodowym od osób fizycznych (ZAS-DF) oraz o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości (ZAS-W).

Ministerstwo Finansów podało także, że dokument wydany w e-Urzędzie Skarbowym podpisany jest pieczęcią szefa KAS lub podpisem elektronicznym przez osobę do tego upoważnioną. Zaświadczenie elektroniczne ma taką samą moc prawną jak dokument papierowy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W e-Urzędzie Skarbowym można pobrać oświadczenie o niezaleganiu w podatkach
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA