×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Capgemini: 63 proc. przedsiębiorstw z większą wydajnością na pracy zdalnej

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 24 gru 2020 11:30

Wygląda na to, że nauczyliśmy się pracy zdalnej, przynajmniej taki wniosek płynie z analizy raportu “Przyszłość pracy: od zdalnej do hybrydowej”, przygotowanego przez Capgemini. Jak podaje instytut badawczy, w drugiej połowie tego roku, aż 63 proc. badanych przedsiębiorstw odnotowało większą wydajność pracowników.

Capgemini: 63 proc. przedsiębiorstw z większą wydajnością na pracy zdalnej
Grupa respondentów liczyła łącznie 5 tys. osób, w skład której wchodziła zarówno kadra kierownicza, jak i pracownicy szeregowi. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Według Instytutu Badawczego Capgemini, praca zdalna jest znacznie bardziej produktywna, niż ta wykonywana w biurze.
  • Kogo eksperci wzięli po lupę? Pół tysiąca globalnych przedsiębiorstw z różnych sektorów, których przychody wynoszą co najmniej 1 mld dol.
  • Grupa respondentów liczyła łącznie 5 tys. osób, w skład której wchodziła zarówno kadra kierownicza, jak i pracownicy szeregowi.

Pod względem produktywności pierwsze miejsce zajmuje branża informatyczna. Ponad dwie trzecie respondentów z sektora IT (68 proc.) deklaruje, że w domu są znacznie bardziej produktywni niż w biurze.

- Branża technologiczna ma szereg sprawdzonych narzędzi do pracy zdalnej. To ważne, ale nie najważniejsze, ponieważ dla zatrudnionych w firmach IT możliwość i sama telepraca nie jest niczym nowym. W branży na próżno szukać firmy, która nie zezwala na pracę na odległość, nawet w niepełnym zakresie - zauważa Sławomir Kuźniak z technologicznej firmy BPSC. Jak dodaje, przejście do modelu zdalnego nie było większym problemem, nawet dla całej firmy. 72 godziny, tyle potrzebowali, żeby sprawnie przenieść się do wirtualnego biura. 

Przykład BPSC pokazuje, że liczebność kadry nie jest przeszkodą. Katowicki producent ERP-a zatrudnia obecnie kilkaset osób pracujących w wielu działach.

Praca zdalna a wydajność

Analiza Capgemini wykazała, że niewiele mniejszą wydajność mają pracownicy zajmujący się obsługą klienta (60 proc.) oraz sprzedażą i marketingiem (59 proc.).

- Cyfryzacja i wykorzystanie zaawansowanych technologii, pomogły biznesowi dostrzec poprawę produktywności w wielu obszarach - przyznaje Stanisław Drosio z firmy technologicznej BPSC. - Praca na odległość była wyzwaniem w tych branżach, w których odsetek pracowników fizycznych niezbędnych do funkcjonowania jest największy. Logistyka czy produkcja nie mogą wysłać ludzi na home office, a na pewno nie wszystkich - zauważa.

Czytaj więcej: Praca z domu. Firmy oszczędzają, ale pracownikom nie dopłacają

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Capgemini: 63 proc. przedsiębiorstw z większą wydajnością na pracy zdalnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA