×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W centrach handlowych widać tendencję wzrostową

  • Autor: PAP/AT
  • Opublikowano: 12 sie 2021 15:42

Tygodniowa odwiedzalność centrów handlowych w lipcu tego roku oscyluje w granicach 82-87 proc. w porównaniu do wyników z 2019 roku. W stosunku do roku 2020 widać wzrost o 3-8 proc. – informuje Polska Rada Centrów Handlowych.

W centrach handlowych widać tendencję wzrostową
Najlepszy dzienny wynik, podobnie jak w czerwcu, dotyczy soboty 10 lipca (fot. shutterstock)
REKLAMA

Tygodniowa odwiedzalność centrów handlowych w lipcu tego roku oscyluje w granicach 82-87 proc. w porównaniu do wyników z 2019 roku. Porównując lipiec 2021 do lipca 2020 r., można zauważyć tendencję wzrostową. W pierwszym tygodniu centra handlowe odwiedziło o 8 proc. osób więcej niż rok temu w analogicznym okresie, a w pozostałe tygodnie miesiąca wyniki wahają się od 103 do 107 proc. - poinformowała Polska Rada Centrów Handlowych na temat wskaźnika PRCH Daily Footfall Index. Jak wskazano, pokazuje to rosnące zainteresowanie klientów powrotem do stacjonarnych zakupów oraz rozrywki i gastronomii w centrach.

"Rosnąca z miesiąca na miesiąc odwiedzalność centrów handlowych oraz utrzymujące się trendy powrotu do zakupów stacjonarnych napawają optymizmem. Jednak wciąż patrzymy z niepokojem na zbyt wolno postępujący program szczepień i niebezpieczeństwo kolejnej fali pandemii. PRCH apeluje zarówno do społeczeństwa, jak i do władz o przyspieszenie procesu szczepień. Zwracamy uwagę na konieczność osiągnięcia zbiorowej odporności poprzez masowe szczepienia, ale równolegle prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, DDM - dystans, dezynfekcja, maseczka, gdyż klienci często zapominają o istniejącym wciąż zagrożeniu kolejnymi zachorowaniami i zamrożeniem gospodarki" - powiedział dyrektor zarządzający PRCH Krzysztof Poznański.

Dane PRCH pokazują, że najlepszy dzienny wynik, podobnie jak w czerwcu, dotyczy soboty. 10 lipca centra odwiedziło średnio prawie 17 tys. osób i był to o 12 proc. lepszy wynik niż w analogicznym dniu sprzed pandemii, w 2019 r.

Jak wskazano w informacji PRCH, wzrosty odwiedzalności centrów odnotowano we wszystkich regionach Polski - zróżnicowane liczby w zależności od części kraju. Odwiedzalność w lipcu 2021 w stosunku do 2020 r. w centralnym regionie wzrosła aż o 12 proc., we wschodniej części kraju - o 8 proc., a w regionie południowo-zachodnim o niemal 7 proc.

Odnotowano wyraźny wzrost odwiedzin w bardzo dużych centrach o powierzchni powyżej 60 tys. m kw. GLA. W lipcu wynosił on 115 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Podobnie w obiektach bardzo małych (o powierzchni od 5-20 tys. m kw.) zanotowano wzrost odwiedzalności o 14 proc.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W centrach handlowych widać tendencję wzrostową
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA