×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Białymstoku projekt "złotej rączki" dla seniorów będzie kontynuowany

  • Autor: PAP/RAF
  • 25 sty 2020 12:23

Do 10 lutego organizacje pozarządowe, zainteresowane prowadzeniem w Białymstoku programu bezpłatnej pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym w drobnych naprawach domowych, mogą zgłaszać swoje oferty w magistracie. Kolejna edycja projektu ruszy w marcu.

W Białymstoku projekt "złotej rączki"  dla seniorów będzie kontynuowany
Projekt "złota rączka" działa w mieście od 2018 roku. (fot. pixabay)
REKLAMA
  • Co roku władze Białegostoku szukają organizacji, która osobom samotnym, schorowanym, niepełnosprawnym pomoże w doraźnych naprawach w domu.
  • - Organizacja, która wygra konkurs, będzie mogła zlecać fachowcom usługi lub ich wykonanie powierzyć wolontariuszom, będzie przyjmowała zgłoszenia od seniorów, a także zajmie się ich weryfikacją.
  • Jak informuje miasto, w ubiegłym roku z bezpłatnej pomocy "złotej rączki" seniorzy skorzystali 290 razy.

Projekt "złota rączka" działa w mieście od 2018 roku. Co roku władze Białegostoku szukają organizacji, która osobom samotnym, schorowanym, niepełnosprawnym pomoże w doraźnych naprawach w domu.

W tym roku - jak podaje białostocki magistrat - zarezerwowano w budżecie na ten cel 75 tys. zł. Organizacje swoje oferty mogą zgłaszać do 10 lutego, a projekt ma być realizowany od 1 marca do końca roku.

- Organizacja, która wygra konkurs, będzie mogła zlecać fachowcom usługi lub ich wykonanie powierzyć wolontariuszom, będzie przyjmowała zgłoszenia od seniorów, a także zajmie się ich weryfikacją. Chodzi o to, by z pomocy korzystały rzeczywiście osoby, do których jest ona adresowana - informuje miasto.

Czytaj też: Pracownik tymczasowy - specjalista, którego warto mieć w swoim otoczeniu

Projekt skierowany jest do seniorów w wieku 60+. Przede wszystkim osób mieszkających samotnie, dysponujących niskimi dochodami. Z usług mogą też korzystać osoby niepełnosprawne i długotrwale chore - można przeczytać w ogłoszeniu konkursowych opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Białystok.

Zakres konsultacji technicznych i drobnych napraw obejmuje usługi niewymagające wiedzy specjalistycznej. Chodzi np. o naprawy klamek, zamków, regulację drzwi i okien, wymianę baterii w urządzeniach, przymocowanie luster, obrazów, karniszy i półek. Projekt nie obejmuje napraw, które powinny być wykonane na rzecz mieszkańców na podstawie umów ze wspólnotą lub spółdzielnią mieszkaniową.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Białymstoku projekt "złotej rączki" dla seniorów będzie kontynuowany
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA