×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Produkcja filmów i programów telewizyjnych. Rząd rozszerza tarczę finansową o kolejne branże

  • Autor: PAP/JP
  • 26 mar 2021 13:30

Rozszerzenie listy działalności gospodarczych, w ramach których można ubiegać się o umorzenie 100 proc. udzielonej subwencji z Tarczy Finansowej PFR o m.in. produkcję i dystrybucję filmów, nagrań wideo, programów telewizyjnych - zakłada projekt uchwały Rady Ministrów.

Produkcja filmów i programów telewizyjnych. Rząd rozszerza tarczę finansową o kolejne branże
100 proc. udzielonej z PFR subwencji będzie mogło zostać umorzone (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Chodzi o projekt uchwały Rady Ministrów zmieniający uchwałę w sprawie programu rządowego "Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla małych i średnich firm", który w piątek ukazał się wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów KPRM.
  • Projekt przygotowało Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii.
  • W projektowanej uchwale wskazano, że zakłócenia gospodarcze wywołane pandemią COVID-19 mają "bezprecedensową skalę i powodują znaczący spadek aktywności gospodarczej".

Zdaniem autorów projektu negatywny wpływ pandemii COVID-19 na gospodarkę Polski obejmuje m.in. szok podażowy wynikający z zerwanych łańcuchów dostaw oraz braku dostępności pracowników; szok popytowy na skutek silnego spadku wydatków konsumentów oraz przedsiębiorstw, powodujący znaczący i szybki spadek przychodów w sektorze przedsiębiorstw, w szczególności w sektorach dotkniętych zakazem prowadzenia działalności, z uwagi na restrykcje sanitarne w związku z chorobą COVID-19; niestabilność na rynkach finansowych; spadek nastrojów konsumentów i przedsiębiorstw.

"Od jesieni 2020 roku, niektóre obszary gospodarki zostały w sposób szczególny dotknięte ponownymi ograniczeniami, np. działalność kulturalna (kina, muzea, itp.), działalność rekreacyjna i sportowa, gastronomia, rozrywka oraz transport, a gospodarka ponownie znalazła się pod znaczną presją z powodu drugiej fali pandemii, która okazała się znacznie bardziej intensywna niż wiosną" - czytamy.

W projekcie przypomniano, że uchwałą Rady Ministrów z 5 stycznia 2021 r. umożliwiono umorzenie do 100 proc. subwencji udzielonej w ramach programu rządowego "Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla małych i średnich firm".

"W związku z kontynuowaniem analizy sytuacji przedsiębiorców prowadzących działalność w poszczególnych branżach, oraz konsultacjami z przedsiębiorcami wskazującymi na straty ponoszone wskutek epidemii COVID-19 wskazane jest rozszerzenie listy działalności gospodarczych, w ramach których można ubiegać się o umorzenie 100 proc. udzielonej subwencji" - napisano.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Produkcja filmów i programów telewizyjnych. Rząd rozszerza tarczę finansową o kolejne branże

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA