×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ustawa o Radzie Dialogu Społecznego: Jakie zmiany?

  • Autor: PAP/AT
  • 30 paź 2017 12:54

Podczas obrad Rady Dialogu Społecznego prezydent Andrzej Duda przedstawił projekt nowelizacji ustawy o RDS.

Ustawa o Radzie Dialogu Społecznego: Jakie zmiany?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Prezydent Andrzej Duda przedstawił w poniedziałek podczas obrad Rady Dialogu Społecznego własny projekt nowelizacji ustawy o RDS. Przypomniał, że zgodnie z powołującą RDS ustawą sprzed dwóch lat, po tym czasie należało przejrzeć przepisy i zaproponować ewentualne zmiany.

Wśród zaprezentowanych Radzie do konsultacji zmian dotyczących jej funkcjonowania prezydent zaproponował rozszerzenie przedstawicieli z głosem doradczym o Głównego Inspektora Pracy - obok przedstawicieli prezydenta, prezesów NBP i GUS. Zmienione mają zostać również m.in. zasady głosowania korespondencyjnego Rady i zmian w finansowaniu wojewódzkich rad dialogu.

Prezydent liczy, że rada podczas posiedzenia w Pałacu Prezydenckim zaakceptuje ten projekt i zostanie on przeprowadzony przez parlament (fot.prezydent.pl/Jakub Szymczuk)
Prezydent liczy, że rada podczas posiedzenia w Pałacu Prezydenckim zaakceptuje ten projekt i zostanie on przeprowadzony przez parlament (fot.prezydent.pl/Jakub Szymczuk)

Zmieniony miałby być również termin złożenia sprawozdania przewodniczącego Rady przed Sejmem. Obecnie sprawozdanie z rocznej działalności składa nowy przewodniczący, który - jak w poniedziałek - zmienia się pod koniec roku. Dlatego prezydent zaproponował, by sprawozdanie z kadencji było składane do 15 października, a osobne sprawozdanie z rocznej działalności Rady - do maja kolejnego roku.

Prezydent liczy, że rada podczas posiedzenia w Pałacu Prezydenckim zaakceptuje ten projekt i zostanie on przeprowadzony przez parlament.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ustawa o Radzie Dialogu Społecznego: Jakie zmiany?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA