PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Usługi dla biznesu kopalnią etatów

  • Autor: GP
  • 22 cze 2017 17:25

Wraz z zagranicznymi inwestycjami w Polsce rośnie popyt na usługi około biznesowe.  Według najnowszych danych, w ciągu dwunastu miesięcy liczba osób pracujących w sektorze nowoczesnych usług biznesowych (ABSL) wzrośnie o około 40 tysięcy osób i przekroczy ćwierć miliona.

Usługi dla biznesu kopalnią etatów
Tempo wzrostu zatrudnienia w sektorze usług biznesowych utrzymuje się na dwucyfrowym poziomie. (fot. pixabay.com)
REKLAMA

• Jak zapewnia Iwona Dudzińska z Citi Service Center ostatnie lata były przełomowe dla wizerunku centrów usług wspólnych.

• Firma Citi Service Center pokazuje, że sama będzie się rozwijać w tym kierunku w przyszłości. Do obecnych 4 tysięcy pracowników tej firmy ma dołączyć kolejnych trzysta osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Maj miesiącem inwestycji w Polsce, w tym tych zagranicznych. W raporcie EY "Atrakcyjność inwestycyjna Europy" widać to wyraźnie.

Więcej o raporcie EY "Atrakcyjność inwestycyjna Europy" przeczytasz tutaj.

Wraz z rosnącą w Polsce obecnością inwestorów zagranicznych rośnie zapotrzebowanie na pracowników oraz wszelkie około biznesowe zajęcia - księgowość, planowanie, zarządzanie. Jak ocenia się, do końca tego roku możemy być świadkami wzrostu zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu do 250 tysięcy osób.

Według najnowszych danych, w ciągu dwunastu miesięcy liczba osób pracujących w sektorze nowoczesnych usług biznesowych (ABSL) wzrośnie o około 40 tysięcy osób i tym samym przekroczy próg 285 tys zatrudnionych.

Polska jest postrzegana na świecie jako jeden z najbardziej istotnych ośrodków rozwoju centrów usług wspólnych. Korporacje chcą inwestować w naszym kraju, bo doceniają umiejętności i elastyczność Polaków. Dynamiczny rozwój sektora przekłada się na rosnący popyt na pracowników.

- Ostatnie lata były przełomowe dla wizerunku centrów usług wspólnych – niejako wyszliśmy z cienia i doszliśmy do momentu, gdy jako branża jesteśmy jednym z punktów wyróżniających Polskę na globalnej mapie. To dobry czas, żeby podsumować dotychczasowe osiągnięcia, ale i na nowo określić priorytety – mówi Iwona Dudzińska, szefowa Citi Service Center w Polsce.

Imponujący wzrost zatrudnienia

Tempo wzrostu zatrudnienia w sektorze usług biznesowych utrzymuje się na dwucyfrowym poziomie. Wiele firm zamierza rozwinąć dotychczas prowadzoną działalność. Przykładem takiej firmy może być właśnie Citi Service Center Poland.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Usługi dla biznesu kopalnią etatów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA