Przyszłością instytucji publicznych odpowiadających za przyznawanie świadczeń jest ich pełna automatyzacja - uważa prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.
- W trakcie pandemii procesy informatyczne wykorzystano do ugruntowania dalszego kierunku zmian. Ten kierunek jest jasno naznaczony. W przypadku takich instytucji publicznych to jest pełna automatyzacja - oświadczyła Gertruda Uścińska.
- By cyfryzację przyspieszyć po pierwsze trzeba wierzyć w to, że ludzie tego oczekują. Po drugie trzeba mieć ambitne projekty i łamać schematy. To niezwykle istotne, żeby się nie bać - powiedział wiceprezes PFR Bartosz Marczuk
- Kolejna wskazana przez niego kwestia dotyczy współpracy, także między administracją i firmami komercyjnymi. Zalecił też sięganie po najlepsze rozwiązania - przede wszystkim jednak własne pomysły i technologie.
W czwartek, podczas drugiego dnia kongresu Impact,20 Connected Edition w Warszawie rozmawiano między innymi o dojrzałości cyfrowej i sposobach na przyspieszenie cyfrowej transformacji.
Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska mówiła, że osiąganie dojrzałości cyfrowej, jeżeli chodzi o zdolność instytucjonalną, jest trwającym procesem. "Nie można powiedzieć, że osiągnęliśmy tak wysoki poziom, że nie ma przed nami wyzwań, problemów do rozwiązania. Wręcz przeciwnie" - oceniła.
Prof. Gertruda #Uścińska, prezes #ZUS, podczas @ImpactCEE:
— ZUS (@zus_pl) September 24, 2020
💬 Wprowadzenie #eZLA i #eSkładka uratowało nas w okresie #COVID19. Wykorzystamy te procesy do ugruntowania dalszego kierunku zmian, czyli pełnej automatyzacji, także przyznawania świadczeń.#Impact20 pic.twitter.com/62HvfWyrSS

KOMENTARZE (0)