PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

USA: Pracujący na zleceniach Amerykanie dywersyfikują swój przychód

  • Autor: GP
  • 25 kwi 2017 16:47

Amerykanie pracujący w tzw. gig economy starają się zachować wiele źródeł przychodu. Ta pracująca rzesza jednak nadal staje przed problemami. Sara Horowitz, założycielka amerykańskiej "Freelancers Union" sugeruje, by zbudować nowe zabezpieczenia dla tak pracujących Amerykanów.

USA: Pracujący na zleceniach Amerykanie dywersyfikują swój przychód
USA to największa gospodarka świata, wyznaczająca trendy, także na rynku pracy. (fot.:unsplash.com)
REKLAMA

Wobec zmieniającego się charakteru najpotężniejszej gospodarki świata, Amerykanie muszą wykazywać się coraz dalej idącą pomysłowością. Objawia się to coraz częstszym poszukiwaniem alternatywnych źródeł dochodu.

W ostatnim tygodniu kwietnia New York Times (NYT) zbadał temat i przytoczył informacje statystyczne, że 55 milionów Amerykanów pracujących jako zleceniobiorcy (ang. freelancer), to ponad jedna trzecia pracujących w USA, pozyskuje fundusze na życie z różnych źródeł. - To zwłaszcza projektanci, graficy, pracujący w utrzymaniu obiektów, sprzątacze, piszący, naukowcy, pracujący na dziennych zmianach - pisał NYT.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Amazon ma pracę dla Amerykanów, którzy jednak chcą etatów

Co jednak niepokoi, i temu także dano wyraz na łamach gazety, to niezabezpieczenie się znacznej części z tak wykonujących zawód.

- Powinniśmy przyjrzeć się poważnie popularnym problemom, które trapią tych ludzi - wybrzmiewało w materiale autorstwa Sary Horowitz. Założycielki "Freelancers Union", amerykańskiej organizacji non-profit, która zajmuje się opieką zdrowotną i opieką prawną pracujących na zleceniach i umowach w USA. Materiał Horowitz przedrukował także NYT. - Trzeba pomóc zmienić ich w zdrową klasę średnią. To będzie wymagało nowego planu socjalnego dla nich. Docelowo bowiem muszą być chronieni tak, jak ich pełnoetatowo zatrudnieni koledzy. To musi być przyszłość tzw. gig economy - Horowitz używa tutaj terminu pochodzącego od angielskiego słowa "gig", którym określa się dodatkowe zlecenie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: USA: Pracujący na zleceniach Amerykanie dywersyfikują swój przychód

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA