PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Urząd statystyczny Wielkiej Brytanii podsumował migrację. Jest najniższa od 2013 r.

Imigracja netto do Wielkiej Brytanii spadła do najniższego poziomu od 2013 r. - wynika z danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS omawianych 22 sierpnia przez agencję Reutera.

  • Autor: PAP/GP
  • 23 sie 2019 9:45
Urząd statystyczny Wielkiej Brytanii podsumował migrację. Jest najniższa od 2013 r.
Imigracja do Wielkiej Brytanii z innych krajów UE wzrosła po kryzysie strefy euro w 2012 r. (fot. pixabay.com)
REKLAMA

W ciągu 12 miesięcy (od końca marca 2018 do końca marca 2019) do Wielkiej Brytanii przybyło 612 tys. osób, podczas gdy kraj opuściło 385 tys. ludzi. Tym samym imigracja netto wyniosła 227 tys.

Znacznie spadła liczba netto imigrantów z krajów UE - do 59 tys.; rekordowy napływ netto imigrantów z krajów Wspólnoty - 218 tys. - odnotowano w 2015 roku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Napływ netto osób spoza UE pozostał zbliżony do rekordowego poziomu 236 tysięcy ustanowionego w okresie wrzesień 2017 - wrzesień 2018 i wyniósł 219 tys.

Czytaj też: Twardy brexit może być kosztowny

Opublikowane dane opracowano na podstawie nowych eksperymentalnych metod, mających na celu ograniczenie błędów występujących w czasie poprzednich badań, w których nie doszacowano liczby długoterminowych imigrantów z UE i przeszacowano liczbę osób spoza UE, które pozostały w Wielkiej Brytanii po ukończeniu studiów - pisze Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że imigracja do Wielkiej Brytanii z innych krajów UE wzrosła po kryzysie strefy euro w 2012 roku. Madeleine Sumption, dyrektor Obserwatorium Migracyjnego Uniwersytetu Oxfordzkiego podkreśliła, że jeśli chodzi o imigrację netto z krajów UE, dane wskazują na powrót do trendu migracyjnego sprzed kryzysu strefy euro. Według niej masowe wyjazdy obywateli UE z Wielkiej Brytanii w związku z brexitem są mało prawdopodobne.

- Emigracja (obywateli) UE jest wciąż znaczna, ale stabilna - nie jest to "masowy postbrexitowy exodus", o którym mówili niektórzy - podkreśliła.

Organizacja opowiadająca się za ograniczeniem imigracji MigrationWatch po opublikowaniu czwartkowych danych wyraziła przekonanie, że napływ imigrantów jest wciąż "stanowczo zbyt wysoki", a brexit stanowi "świetną okazję" do wdrożenia większej kontroli nad tym zjawiskiem.

Według sondażu przeprowadzonego w czerwcu bieżącego roku przez ICM 53 proc. Brytyjczyków opowiada się za ograniczeniem imigracji; jej zwiększenia chciałoby 13 proc. badanych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Urząd statystyczny Wielkiej Brytanii podsumował migrację. Jest najniższa od 2013 r.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA