×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Urlop wytchnieniowy? Kto i od czego mógłby złapać oddech?

  • Autor: PAP/JS
  • 12 sty 2018 18:00

Platforma Obywatelska rozpoczęła w woj. świętokrzyskim społeczne konsultacje nad programem „Polska Seniora”. - Ma on na celu opiekę nad ludźmi starszymi i wykorzystanie ogromnego potencjału, jakim dysponują polscy seniorzy - podkreślił przewodniczący PO w regionie świętokrzyskim Artur Gierada.

Urlop wytchnieniowy? Kto i od czego mógłby złapać oddech?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Gierada zaznaczył podczas piątkowej (12 stycznia) konferencji prasowej w Kielcach, że "polityka senioralna to bardzo ważny segment, który wydaje się, że w naszym kraju jest bardzo niedoceniany".

- Nie ma konkretnych, spójnych programów dla osób starszych. Tych ludzi nie można pozostawić samych sobie. Przygotowaliśmy program, który z jednej strony ma na celu opiekę nad seniorami. Musimy jednak pamiętać, że ci ludzie mają ogromny potencjał intelektualny i czasowy, który należy wykorzystać - powiedział Gierada.

Koordynatorka programu świętokrzyska posłanka Marzena Okła-Drewnowicz dodała, że program "Polska Seniora" oparty jest na trzech filarach - godne, zdrowe i aktywne życie. - To odpowiedzialny program, który opiera się na diagnozie i będzie konsultowany z ludźmi starszymi. Propozycje, które im przedstawimy, będą przez nich weryfikowane. To seniorzy zadecydują o ostatecznym kształcie tego programu - zapewniła Okła-Drewnowicz.

Program zakłada m.in. emeryturę dla seniorów bez podatku, pakiet dla opiekunów osób niesamodzielnych, czek opiekuńczy - finansujący opiekę nad seniorami dla osób, które chcą łączyć opiekę na członkiem swojej rodziny z pracą zawodową i tzw. urlop wytchnieniowy dla opiekuna osoby wymagającej opieki.

- Chcemy też aby senior po osiągnięciu wieku emerytalnego, jeśli zdecyduje się na kontynuację zatrudnienia, był zwolniony z odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne, a składkę na ubezpieczenia emerytalne będzie opłacało państwo - mówiła o głównych założeniach programu posłanka PO Joanna Frydrych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Urlop wytchnieniowy? Kto i od czego mógłby złapać oddech?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Karwin 2018-01-12 21:11:10

    Jaki koszt dla budżetu ? Skąd środki? Czy zdajecie sobie sprawę, że senior będzie konkurencyjny na rynku pracy i w razie kryzysu wypchną z rynku młodych ludzi?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA