UniCredit sprzeda Pekao? Polscy pracownicy mogą spać spokojnie

Ani UniCredit, ani Pekao nie potwierdzają wycofania UniCredit z banku Pekao, polscy pracownicy na razie nie powinni obawiać się przejęcia i zmian właścicielskich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

UniCredit sprzeda Pekao? Polscy pracownicy mogą spać spokojnie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

27 lip 2016 14:03


Bloomberg opublikował anonimową zapowiedź sprzedaży całego udziału włoskiej grupy UniCredit w banku Pekao, który wynosi 40,1 proc. Informator, rzekomo zaznajomiony ze sprawą, chciał pozostać anonimowy. Podkreśla też, że na razie żadne decyzje nie zapadły i plany mogą jeszcze ulec zmianie.

Zarówno rzecznicy UniCredit, jak i Pekao nazywają jednak informacje plotkami prasowymi.

– Plotki i spekulacje – napisała nam wprost Andrea Morawski, rzeczniczka UniCredit.

Z kolei rzeczniczka Pekao Katarzyna Karpiuk tak skomentowała informacje pojawiające się pod koniec maja:

– Zgodnie z tym, co podkreślaliśmy już w przeszłości, według naszej wiedzy Grupa UniCredit nie zamierza sprzedawać akcji Banku Pekao, który jest największą i najbardziej dochodową inwestycją Grupy w Europie Środkowej – napisała do tvn24bis.

Włoski bank zadeklarował też, że przez następne 90 dni nie będzie ponownie sprzedawał akcji Pekao po tym, jak na początku lipca sprzedał 10 proc. swoich udziałów.

Wygląda więc na to, że polscy pracownicy w najbliższym czasie nie muszą obawiać się przejęcia, a co za tym idzie ruchów kadrowych.

Prezes UniCredit Jean Pierre Mustier więcej szczegółów odnośnie strategii grupy ma przedstawić przy okazji publikacji wyników za czwarty kwartał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.