×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ulgi dla nowoczesnych przedsiębiorców coraz bliżej. Andrzej Duda podpisze II Ustawę o innowacyjności

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 23 lis 2017 13:44

W piątek 24 listopada prezydent RP Andrzej Duda złoży podpis pod II Ustawą o innowacyjności. Dokument wprowadza szereg ulg i zmian podatkowych dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się postawić na badania i rozwój.

Ulgi dla nowoczesnych przedsiębiorców coraz bliżej. Andrzej Duda podpisze II Ustawę o innowacyjności
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

– Każdą złotówkę zainwestowaną w badania i rozwój przedsiębiorca będzie mógł odliczyć sobie od podatku. W przypadku Centrów będzie to jeszcze więcej. Uważam, że zachęty finansowe są bardzo skuteczną metodą pobudzającą firmy do działalności innowacyjnej – tak przyjęcie kolejnych udogodnień dla przedsiębiorców komentuje wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 

II Ustawa o innowacyjności wprowadza kolejne ulgi, z których będą mogli skorzystać innowacyjni przedsiębiorcy. To m.in. zwiększenie wysokości ulgi podatkowej na działalność badawczo-rozwojową do 100 proc., zwiększenie zakresu działania spółek celowych tworzonych przez uczelnie i instytuty PAN o działalność gospodarczą czy wydłużenie do 2023 r. wyłączenia tzw. podwójnego opodatkowania spółek kapitałowych i spółek komandytowo-akcyjnych, zaangażowanych w działalność B+R.

Dokument zakłada też zmiany w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego. Tutaj II Ustawa o innowacyjności wprowadza m.in. zwiększenie zakresu działania spółek celowych tworzonych przez uczelnie i instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk (PAN) o działalność gospodarczą czy 
umożliwienie tworzenia przez uczelnie i instytutu naukowe PAN spółek do zarządzania infrastrukturą badawczą.

- Łączny koszt tej ustawy to miliard złotych. Na tyle wicepremier Mateusz Morawiecki zgodził się uszczuplić przychody budżetowe. Traktujemy to jednak jako inwestycję - zaznaczał w rozmowie z nami wicepremier Gowin.  

Warto przypomnieć, że pod koniec 2016 roku weszła w życie I Ustawa o innowacyjności, która m.in. zwiększyła do 50 proc. ulgę podatkową, zniosła na stałe podatek dochodowy od aportu własności intelektualnej i przemysłowej oraz wydłużyła z 3 do 6 lat możliwość odliczenia kosztów na działalność B+R.

Uroczyste podpisanie II Ustawy przez PAD odbędzie się w piątek (24.11) w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej o godz. 14.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ulgi dla nowoczesnych przedsiębiorców coraz bliżej. Andrzej Duda podpisze II Ustawę o innowacyjności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA