×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uelastycznienie form zatrudnienia nieuniknione? 17 menedżerów zabiera głos

Czy - z myślą o cyfrowej przyszłości i ewolucji pracy w kierunku pracy zdalnej, projektowej, multitaskingu - należy uelastycznić formy zatrudnienia? Jak to zrobić? Na te pytania odpowiadają m.in. Tomasz Kwiecień (OEX), Cezary Maciołek (Grupa Progres), Antonio Carvelli (Gi Group), Sylwia Pawełczyk-Maśluk (Accor Services Poland), Bożena Soberka (BAT), Tomasz Szpikowski (Bergman Engineering).

Paulina Łączek-Ciećwierz, prezes Recruitment International Consulting Group (RICG)

W dobie COVID-19 praca zdalna czy praca hybrydowa stały się naszą rzeczywistością. Home office nie jest już benefitem, ale koniecznością. Zarówno pracodawcy jak i pracownicy muszą wykazywać się większą elastycznością co do trybu pracy, realizacji celów. Kluczowa jest efektywność, „dostarczenie wyników”, otwartość obu stron na indywidualne uzgodnienia co do warunków i formy pracy.

W pewnym stopniu odgórne regulacje uelastyczniające formy zatrudnienia mogą być także pomocne, pozostałe kwestie uwzględniające np. miejsce wykonywania pracy czy specyfikę stanowiska to kwestia ustaleń pomiędzy pracodawcą a pracownikiem.

W czasach digitalizacji pracy, multitaskingu ważną  kwestią będzie utrzymanie zdrowego balansu pomiędzy liczbą projektów, telekonferencji oraz godzin pracy. Pracownicy oczekują partnerskiego traktowania, otwartego informowania nawet o trudnych sytuacjach w firmie, liczenia się z ich opinią oraz przede wszystkim respektowania ich czasu po pracy. (Fot. mat. pras.)

REKLAMA

      

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uelastycznienie form zatrudnienia nieuniknione? 17 menedżerów zabiera głos
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA