×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uber straci licencję na usługi w brytyjskim Yorku

  • Autor: PAP/JS
  • 13 gru 2017 20:45

Licencja Ubera na działalność w znajdującym się w północnej Anglii mieście York wygaśnie 23 grudnia. Tamtejsza rada miejska przegłosowała odmowę przedłużenia licencji operatora przewozów ze względu na gigantyczny wyciek danych, do którego niedawno przyznał się Uber.

Uber straci licencję na usługi w brytyjskim Yorku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Według lokalnych mediów, decyzja o nieprzedłużeniu Uberowi licencji na działalność w Yorku spotkała się z dużym aplauzem ze strony miejscowych taksówkarzy.

Według jednego z członków rady miejskiej Yorku, Dave'a Taylora, rada miała otrzymać od mieszkańców miasta "wiele zażaleń i skarg", z których połowa dotyczyła zachowania kierowców Ubera. "Obawiam się, że kierowcy Ubera nie znają dobrze naszych dróg i tym samym sprowadzają ryzyko na swoich pasażerów" - powiedział Taylor.

Menedżer generalny Ubera odpowiedzialny za region York, Neil McGonigle, brak przedłużenia licencji na działalność firmy w mieście skomentował mówiąc, że to "rozczarowująca decyzja".

Uber ma 21 dni na podjęcie decyzji, czy odwoła się od wyników głosowania rady miejskiej Yorku.

Decyzję o nieprzedłużeniu licencji Uberowi podjęło również miasto Sheffield. Powodem, na który się powołuje, mają być "złe praktyki biznesowe Ubera".

Według brytyjskich mediów, decyzje podejmowane przez małe miasta mają nieduże znaczenie dla Ubera, dla którego prawdziwym problemem jest batalia o przedłużenie licencji na prowadzenie działalności w Londynie. W październiku londyński regulator transportu publicznego odmówił jej przedłużenia, tym samym odbierając Uberowi bazę 3,5 mln klientów. Sprawa odwoławcza Ubera wstępnie ma się rozpocząć 30 kwietnia 2018 roku przed sądem w Londynie

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uber straci licencję na usługi w brytyjskim Yorku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA