Uber: Przedsiębiorcy z Polski mogą wziąć udział w europejskim programie Ubera

Oferujący alternatywne usługi przewozowe Uber ogłosił, że przedsiębiorcy z Polski mogą wziąć udział w krajowej edycji europejskiego programu, pomagającego w promocji własnego startupu. Twórcy najlepszych pomysłów spotkają się z szefem Ubera.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uber: Przedsiębiorcy z Polski mogą wziąć udział w europejskim programie Ubera

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

24 maj 2016 15:35


"Po raz pierwszy organizujemy UberPITCH w Polsce, w ramach europejskiego wyzwania, jakie rzuca startupom na starym kontynencie Travis Kalanick (szef firmy - red.). Pierwszy UberPITCH odbędzie się w Warszawie, ale serdecznie zapraszamy do aplikowania przedsiębiorców z całej Polski. Docelowo chcemy przywieźć UberPITCH do wszystkich dziewięciu miast w Polsce, w których Uber jest dostępny i które są otwarte na innowacje i dyskusje o ich rozwoju. Mamy nadzieję, że kolejne edycje uda nam się zorganizować w Łodzi czy Wrocławiu jeszcze w tym roku" - powiedział dyrektor generalny Ubera w Polsce Kacper Winiarczyk.

Uber w komunikacie tłumaczy, że każdy kto chce wziąć udział w UberPITCH "będzie mógł nacisnąć przycisk w aplikacji i spróbować zamówić przejazd z jednym z najlepszych lokalnych inwestorów".

"Wybrani przedsiębiorcy będą mieli siedem minut, aby jak najlepiej zaprezentować swój pomysł na biznes podczas przejazdu Uberem (...) a następnie siedmiominutową informację zwrotną na temat swojej prezentacji" - podkreślono w komunikacie.

Czytaj też: Uber zainwestuje w Polsce: Szukamy osób, które chcą tworzyć lepsze miejsca do życia

Amerykański koncern podkreśla, że dzięki współpracy z licznymi funduszami VC, jak Atomico czy ETQ UberPITCH, odbędzie się w 37 miastach na terenie 21 krajów w całej Europie.

Twórca najlepszego pomysłu z Polski otrzyma wsparcie oraz mentoring - zapewnia Uber.

"W UberPITCH chodzi o wymianę wiedzy, ale też o promowanie kultury przedsiębiorczości i budowanie klimatu do dyskusji o innowacjach, który w Polsce cały czas jest bardzo potrzebny. Trudno o lepszą szansę dla młodego przedsiębiorcy, niż możliwość spotkania oko w oko z inwestorem w trakcie 15-minutowej przejażdżki autem" - ocenia menedżer ds. PR festiwalu Bitspiration Sylwia Wojtas.

Uber zapewnia, że od wtorku przedsiębiorcy z całej Polski mogą zgłaszać się do programu.

"Wybrane projekty dostaną szansę na prezentację przed inwestorami w ramach UberPITCH 6 czerwca 2016 roku. Twórcy najlepszych pomysłów z całej Europy wyjadą do Berlina na spotkanie z dyrektorem generalnym Ubera, Travisem Kalanickiem" - dodano w komunikacie.

Wśród inwestorów oceniających pomysły użytkowników znajdą się przedstawiciele wiodących firm w Polsce i Europie, m.in. Ted Persson i Monika Ocieczek z EQT Ventures, Bartłomiej Gola ze SpeedUp Group, Maciej Wieloch z Infini, Tomasz Czudowski z Google, Marcin Zaremba z PizzaPortal oraz Michał Helman z Burda International Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Artmetic 2016-06-10 01:04:25

Projekty dla start-upów, pozyskiwanie dotacji UE i pożyczek: artmetic.pl