Uber będzie raz do roku sprawdzał dane dot. karalności swoich kierowców

Uber będzie raz do roku sprawdzał dane dotyczące karalności swoich kierowców - poinformował w czwartek prezes firmy Dara Khosrowshahi. Nowe zasady obejmą początkowo wyłącznie kierowców Ubera w USA - podała agencja Associated Press.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uber będzie raz do roku sprawdzał dane dot. karalności swoich kierowców

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

12 kwi 2018 16:53


Uber planuje również wynająć zewnętrzną firmę, która zajmie się ciągłym monitoringiem kierowców współpracujących z Uberem pod kątem ewentualnych konfliktów z prawem.

Zdaniem AP, najnowsza decyzja szefa Ubera to jeden z kilku pomysłów firmy na to, jak poprawić swój wizerunek - mocno zszargany przez doniesienia o przestępstwach, jakich dopuszczali się pracujący dla firmy kierowcy, oraz inne zaniedbania.

"To, co chcemy osiągnąć, to przede wszystkim zmiany w istocie działania Ubera, potem zaś - w tym, jaki wizerunek ma firma" - powiedział Khosrowshahi. "Zmiany, o których dzisiaj poinformowałem, to tylko część starań, jakich chcemy dołożyć, aby Uber był znacznie bezpieczniejszy zarówno dla kierowców, jak i dla pasażerów" - dodał.

Oprócz regularnego sprawdzania danych dotyczących karalności kierowców Ubera firma wprowadzi do swojej aplikacji mobilnej przycisk pozwalający skontaktować się bezpośrednio z jej poziomu z numerem alarmowym, a także polepszoną możliwość przesyłania danych lokalizacyjnych bliskim osobom podczas przejazdu.

Odkąd Uber rozpoczął działalność w 2009 roku, media bardzo często donoszą o przestępstwach (zwłaszcza o charakterze seksualnym), jakich dopuszczają się kierowcy współpracujący z firmą. W ubiegłym roku Uber został ukarany grzywną w wysokości 8,9 mln dolarów przez stan Kolorado za to, że dopuścił do pracy za kierownicą osoby z historią poważnych przypadków łamania prawa ruchu drogowego na koncie. Władze stanu Kolorado zwróciły wówczas uwagę, że niemal 60 osób pracujących dla Ubera uznano wcześniej za winne poważnego łamania przepisów, w tym - jazdy pod wpływem alkoholu.

Uber codziennie na całym świecie świadczy usługi dla niemal 15 mln pasażerów. Zdaniem prezesa firmy, jej kierowcy "odzwierciedlają zarówno dobre, jak i złe wypadki, jakie każdego dnia zdarzają się na świecie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.