TVN, komisja, mobbing, molestowanie: Jest oficjalny komunikat

Jest oficjalny komunikat TVN dotyczący prac komisji, która została powołana 13 lutego w celu zbadania zarzutów dotyczących mobbingu i molestowania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

TVN, komisja, mobbing, molestowanie: Jest oficjalny komunikat

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 lut 2015 10:27


Jak informuje TVN, dotychczas przeprowadzono dwanaście rozmów, a szesnaście kolejnych ma mieć miejsce w ciągu dziesięciu nadchodzących dni. Stacja zaznacza w komunikacie, że zakres prac komisji nie ogranicza się wyłącznie do publicznie rozpowszechnianych zarzutów.

Po zakończeniu prac wnioski z analizy komisja ma przekazać prezesowi TVN, który zapewnia, że stacja telewizyjna nie toleruje żadnych form mobbingu ani molestowania, w tym także molestowania seksualnego.

- Jako odpowiedzialny pracodawca będziemy nadal prowadzić politykę zero tolerancji, potwierdzając naszą dobrą reputację i w dalszym ciągu wykazując czujność wobec jakichkolwiek zachowań niepożądanych. Jeśli będzie to konieczne, podejmiemy dodatkowe kroki, by TVN pozostał bezpiecznym i atrakcyjnym miejscem pracy - powiedział cytowany w komunikacie Markus Tellenbach, prezes i dyrektor generalny TVN.

Zapewnia, że TVN systematycznie oferuje liczne szkolenia w ramach działań zmierzających do zapobiegania w miejscu pracy zachowaniom takim jak dyskryminacja, mobbing, molestowanie.

- Ich celem jest zapewnienie skutecznej komunikacji i właściwego sposobu postępowania w przypadku trudnych sytuacji. Wielowymiarowe i zróżnicowanie podejście TVN w tym zakresie wykracza dalece poza wymogi Kodeksu Pracy. Działania, o których mowa są systematycznie podejmowane co najmniej od 2008 roku - mówi Tellenbach.

Jak twierdzi, w TVN przeprowadzono szkolenia, których zakres tematyczny obejmował informacje dotyczące mobbingu, dyskryminacji i przemocy w pracy. W trakcie szkolenia informowano uczestników, że w przypadku zaobserwowania tego rodzaju zachowań, należy zgłosić je do działu HR.

- Każdy uczestnik szkolenia otrzymał podręcznik z opisem zachowań niepożądanych w firmie, takich jak mobbing, dyskryminacja, molestowanie i molestowanie seksualne. W szkoleniu, od 2008 roku, wzięło udział 4 tys. 777 osób (liczba ta nie uwzględnia danych dotyczących osób, które otrzymały materiały szkoleniowe w trybie online) - podkreśla.

W skład Niezależnej Komisji, która rozpoczęła pracę 16 lutego wchodzą: adwokat Bartłomiej Raczkowski z kancelarii Raczkowski Paruch, ekspert ds. prawa pracy, który w komisji pełni rolę przewodniczącego; Agnieszka Trysła, dyrektor działu HR w TVN (zatrudniona od 2007 r.) oraz Marek Szydłowski, dyrektor departamentu prawnego TVN (zatrudniony od 2013 r.).

Stacja podkreśla, że do chwili zakończenia prac komisji, TVN nie będzie udzielać komentarzy w sprawie wstępnych ustaleń komisji, w tym także informacji i szczegółów dotyczących osób zatrudnionych w firmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Jestiniema 2015-02-25 11:45:20

Ustalenia komisji sa i ich nie ma....Rozumiem

obserwator 2015-02-25 11:40:53

Szkoda tylko że tvn jest sędzią we własnej sprawie bo wiele spraw zostanie zamieciona pod dywan i nie zostanie ujawniona!