×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Turkusowe organizacje napędzą rynek coachingu?

Dobre wieści dla coachów – coraz bardziej popularne w Polsce turkusowe organizacje zwiększą zapotrzebowanie na ich usługi. Filozofowie również mają powody do radości – firmy zaczynają się upominać również o nich.

Turkusowe organizacje napędzą rynek coachingu?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Czy wiązanie swojej przyszłości zawodowej z coachingiem to dobry pomysł? Co, jeśli okaże się tylko chwilową modą? Jak zapewnia Agnieszka Woszczyk, zastępca dyrektora ds. dydaktycznych w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego, a także twórca kierunku doradztwo filozoficzne i coaching, nawet jeśli coaching miałby przeminąć jako moda, wciąż będzie potrzebny.

– Sprzyja temu pojawianie się turkusowych organizacji, które sprawia, że coachingowy styl zarządzania coraz bardziej się umacnia. Praca dla coachów w firmach bez hierarchicznych struktur będzie na pewno – twierdzi Agnieszka Woszczyk.

Poza tym, jak przekonuje, osoby studiujące doradztwo filozoficzne i coaching nabywają umiejętności miękkie, niezwykle cenione na rynku pracy. Jeśli ostatecznie nie będą się realizować w roli coacha czy doradcy filozoficznego, mogą być opiniodawcami etycznymi dla firm, specjalistami ds. kultury firmy czy pracownikami działów HR.

– Wielu naszych absolwentów dostaje pracę właśnie w działach HR – przekonuje Woszczyk. – Obecnie jesteśmy w fazie coachingu trzeciej generacji, która ujawnia się jako praca coacha bardzo zbliżona do pracy filozofa. Różnica pomiędzy doradztwem filozoficznym a coachingiem polega na tym, że coach pracuje nad wzrostem, samorozwojem jednostki, natomiast doradca filozoficzny pomaga przepracować takie kwestie jak kreatywne myślenie, uzasadnianie i budowanie argumentacji do, przykładowo, wystąpienia publicznego. Pomaga również w sytuacjach kryzysowych, jak np. wieść o śmiertelnej chorobie czy nieszczęście w rodzinie – podkreśla.

Perspektywy zawodowe dla jednych i drugich są jednak obiecujące. Zapotrzebowanie na wsparcie doradców filozoficznych wykazują chociażby firmy z Doliny Krzemowej, które swój rozwój wiążą m.in. ze zmianą sposobu myślenia. Nowych perspektyw spojrzenia na dotychczasowy biznes mogą dostarczyć właśnie doradcy filozoficzni.

Ile można zarobić w tych zawodach i jak zacząć? O tym dowiecie się z materiału wideo poniżej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Turkusowe organizacje napędzą rynek coachingu?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • iga 2017-11-22 19:31:10

    a wystarczy rozmawiać i słuchać, żeby zrozumieć

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA